A Wall Street farkasa (2013)

The Wolf of Wall Street

A Wall Street farkasa

indingo   2017. 06. 24.

A felépítése remek a filmnek és nem mindennapi alakítások vannak benne. DiCaprio játéka pazar. Természetes, hiteles és sallangmentes.

Deku   2017. 07. 24.

A nagy felhajtás miatt ami körül lengte sokkal többet vártam tőle. Eleinte egész jól működött kezdte felkelteni az érdeklődésem aztán átcsap egy alpári bunkó stílusba.

Mavil   2016. 06. 10.

Zseniális film a tőzsde világáról, na meg arról, ami mögötte van... már számtalan alkalommal láttam. Leonardo DiCaprio és Matthew McConaughey alakítása tetszett a legjobban.

GedyPapa   2017. 03. 10.

Meglepő, hogy "csak" 83%-on áll. DiCaprio egyik legkiválóbb szereplése. Emellett a zseniális mellékszereplőket se szabad kifelejteni, hiszen nélkülük nem lett volna ugyanolyan jó a filmélmény. Matthew McConaughey és Jonah Hill is nagyon odatette magát.

dulkap   2015. 07. 07.

Lényegesen jobbra számítottam. Az elején még jó is volt a film, de aztán szép lassan és hullámozva esett a színvonal. Egyrészt teljesen feleslegesen volt 3 órás film és azt se bántam volna, ha eldöntik a készítők, hogy milyen műfajú filmet csinálnak. Volt ez dráma, krimi, vígjáték és egy idő után paródia is. Nem baj az ha több műfaj is keveredik egy filmben, ha megfelelő az egyensúly és nem össze-vissza keverik a dolgot. Lényegesen jobban tetszett volna, ha csinálnak egy erős 2 órát belőle és nem ismételgetik folyton, hogy miket csinálnak bedrogozva. Egyszer-kétszer még vicces is tud lenni, de a lépcsős jelenetnél már inkább fárasztó volt és elintézte, hogy ne lehessen az egész filmet komolyan venni és ezáltal kicsit önmaga paródiája lett. A színészi játék gyakorlatilag egytől-egyik kiválóak. DiCaprio-ról eddig is tudtuk, de itt Hill is bemutatta, hogy kitudott lépni a tini vígjátékok skatulyájából. Bár a Pénzcsinálóban is bizonyított, de így már az is biztos, az nem egyszeri dolog volt. Nagy kár, hogy Matthew McConaughey ilyen keveset szerepelt csak.

Jon Bernthal
Aya Cash
Jon Bernthal
Joanna Lumley
Leonardo DiCaprio

Kiváló film, remek életrajzi dráma. Javaslom mindenkinek, aki kihagyta volna. Ahogy a címbe is írtam, Dicaprio hatalmasat játszik és ennél a filmnél nőtt fel a szemembe először. Az előző filmjeit általában szabotáltam 15-20 perc után, de amit ebbe játszik az a tökéletes kategória. Nem hiába röpködnek még mindig mémek a film jelenetivel. Klasszikus... több»

Brad Pritt is pályázott a főszerepre, DiCaprioval egymással versenyeztek, de végül Leonardo nyerte meg magának a filmet.

(Shelby07)

Jonah Hill-nek van egy jelenete amikor aranyhalat eszik, ő a valóságban is képes lett volna egy élő aranyhalat megenni, de az állatvédők ezt nem engedélyezték.

(Shelby07)

Azokban a jelenetekben, amikor a színészek kokainnak beállított fehér port szívtak fel, az a valóságban B vitamin volt.