A Wall Street farkasa (2013)

The Wolf of Wall Street

A Wall Street farkasa

Patya94   2020. 11. 28.

Engem total meglepett, hogy Scorsese kepes ennyire elrugaszkodni a megszokott stilusatol. Amit 2020-ra kepvisel az nekem abszolut nem jon at, de ez a filmje minden szempontbol zsenialis.

Deku   2017. 07. 24.

A nagy felhajtás miatt ami körül lengte sokkal többet vártam tőle. Eleinte egész jól működött kezdte felkelteni az érdeklődésem aztán átcsap egy alpári bunkó stílusba.

indingo   2017. 06. 24.

A felépítése remek a filmnek és nem mindennapi alakítások vannak benne. DiCaprio játéka pazar. Természetes, hiteles és sallangmentes.

csd   2020. 10. 30.

Scorsese esete a NEM maffiafilmekkel...

Azt hiszem, hogy Scorsese mindig jobbat hoz ki magából, ha egyszerűen csak eltávolodik a "történelmi maffiafilmek" zsánerétől... vagy micsodától. :) Érezhetően az a téma nagyon közel áll hozzá, de akár a Taxisofőrt, akár a Némaságot, vagy épp ezt a filmet vesszük tőle, egyszerűen kiemelkedő darab, amit bármikor meg lehet nézni.

Mavil   2016. 06. 10.

Zseniális film a tőzsde világáról, na meg arról, ami mögötte van... már számtalan alkalommal láttam. Leonardo DiCaprio és Matthew McConaughey alakítása tetszett a legjobban.

GedyPapa   2017. 03. 10.

Meglepő, hogy "csak" 83%-on áll. DiCaprio egyik legkiválóbb szereplése. Emellett a zseniális mellékszereplőket se szabad kifelejteni, hiszen nélkülük nem lett volna ugyanolyan jó a filmélmény. Matthew McConaughey és Jonah Hill is nagyon odatette magát.

dulkap   2015. 07. 07.

Lényegesen jobbra számítottam. Az elején még jó is volt a film, de aztán szép lassan és hullámozva esett a színvonal. Egyrészt teljesen feleslegesen volt 3 órás film és azt se bántam volna, ha eldöntik a készítők, hogy milyen műfajú filmet csinálnak.... több»

Jon Bernthal
Aya Cash
Jon Bernthal
Joanna Lumley
Leonardo DiCaprio

Brad Pritt is pályázott a főszerepre, DiCaprioval egymással versenyeztek, de végül Leonardo nyerte meg magának a filmet.

(Shelby07)

Jonah Hill-nek van egy jelenete amikor aranyhalat eszik, ő a valóságban is képes lett volna egy élő aranyhalat megenni, de az állatvédők ezt nem engedélyezték.

(Shelby07)

Azokban a jelenetekben, amikor a színészek kokainnak beállított fehér port szívtak fel, az a valóságban B vitamin volt.

(Shelby07)

Több, mint százszor felvették azt a jelenetet, amikor Leonardo DiCaprio sushit eszik.

(Shelby07)

Malajziában, Kenyában, Nepálban és Zimbabweban le se vetítették a filmet a túl sok meztelenség, alkohol és kábítószer megjelenítés miatt.

(GedyPapa)

Az igazi és Leonardo DiCaprio többször találkozott a forgatás előtt, s a színész megpróbált néhány olyan esetet is előcsalogatni a brókerből, amelyek ugyan nem szerepeltek a könyvében, de a filmvásznon jól mutattak volna. Ilyen az volt, amikor a Stratton Oakmont egyik céges buliján pelenkáns csimpánzok görkoriznak a brókerek szórakoztatására (ilyen csimpánzokat a stáb csak Flordiában talált, így azokat onnan át kellett szállítani a forgatási helyszínre, New Yorkba).

A valóságban nak sosem volt "a Wall Street farkasa" ragadványneve. Ez a becenevet az ügynöke találta ki, amikor címet kerestek a könyvéhez, ami a film alapjául szolgált.

Azt a jelenetet, amikor Leonardo DiCaprio sushit eszik, körülbelül százszor vették fel. Ez azt eredményezte, hogy a színész rosszul lett, és egész este hányt.

Jonah Hill karakter, Donnie Azoff, Jordan egykori cégtársán, Danny Porushon és más valódi brókeren alapult.

Terence Winter, a forgatókönyvíró, amikor még joghallgató volt, a világ egyik legnagyobb brókercégénél, a Merrill Lynchnél dolgozott.

Kiváló film, remek életrajzi dráma. Javaslom mindenkinek, aki kihagyta volna. Ahogy a címbe is írtam, Dicaprio hatalmasat játszik és ennél a filmnél nőtt fel a szemembe először. Az előző filmjeit általában szabotáltam 15-20 perc után, de amit ebbe játszik az a tökéletes kategória. Nem hiába röpködnek még mindig mémek a film jelenetivel. Klasszikus... több»