Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

A Wall Street farkasa (2013)

The Wolf of Wall Street

A Wall Street farkasa

helfannn   2020. 12. 20.

Leonardo Dicaprio nem szúrta el. Hozta a színvonalát. Megérdemli ez a film, hogy ne pontozzam le. Elég kevés poén volt benne, de szerintem tökre nézhető. Megfelelő kikapcsolódás egy egyszerű vakációra. Nem egy ilyen hülye libáknak szóló film ez. Megn... több»

Deku   2017. 07. 24.

A nagy felhajtás miatt ami körül lengte sokkal többet vártam tőle. Eleinte egész jól működött kezdte felkelteni az érdeklődésem aztán átcsap egy alpári bunkó stílusba.

Mavil   2016. 06. 10.

Zseniális film a tőzsde világáról, na meg arról, ami mögötte van... már számtalan alkalommal láttam. Leonardo DiCaprio és Matthew McConaughey alakítása tetszett a legjobban.

indingo   2017. 06. 24.

A felépítése remek a filmnek és nem mindennapi alakítások vannak benne. DiCaprio játéka pazar. Természetes, hiteles és sallangmentes.

csd   2020. 10. 30.

Scorsese esete a NEM maffiafilmekkel...

Azt hiszem, hogy Scorsese mindig jobbat hoz ki magából, ha egyszerűen csak eltávolodik a "történelmi maffiafilmek" zsánerétől... vagy micsodától. :) Érezhetően az a téma nagyon közel áll hozzá, de akár a Taxisofőrt, akár a Némaságot, vagy épp ezt a filmet vesszük tőle, egyszerűen kiemelkedő darab, amit bármikor meg lehet nézni.

dulkap   2015. 07. 07.

Lényegesen jobbra számítottam. Az elején még jó is volt a film, de aztán szép lassan és hullámozva esett a színvonal. Egyrészt teljesen feleslegesen volt 3 órás film és azt se bántam volna, ha eldöntik a készítők, hogy milyen műfajú filmet csinálnak.... több»

GedyPapa   2017. 03. 10.

Meglepő, hogy "csak" 83%-on áll. DiCaprio egyik legkiválóbb szereplése. Emellett a zseniális mellékszereplőket se szabad kifelejteni, hiszen nélkülük nem lett volna ugyanolyan jó a filmélmény. Matthew McConaughey és Jonah Hill is nagyon odatette magát.

Jon Bernthal
Aya Cash
Jon Bernthal
Joanna Lumley
Leonardo DiCaprio

Brad Pritt is pályázott a főszerepre, DiCaprioval egymással versenyeztek, de végül Leonardo nyerte meg magának a filmet.

(Shelby07)

Malajziában, Kenyában, Nepálban és Zimbabweban le se vetítették a filmet a túl sok meztelenség, alkohol és kábítószer megjelenítés miatt.

(GedyPapa)

Leonardo DiCaprio többször is találkozott a forgatás előtt Jordan Belforttal, s a színész megpróbált néhány olyan esetet is előcsalogatni belőle, amelyek ugyan nem szerepeltek a könyvében, de a filmvásznon jól mutattak volna. Ilyen volt, amikor a Stratton Oakmont egyik céges buliján pelenkás csimpánzok görkoriznak a brókerek szórakoztatására (ilyen csimpánzokat a stáb csak Flordiában talált, így azokat onnan át kellett szállítani a forgatási helyszínre, New Yorkba).

A valóságban Jordan Belfortnak sosem volt "a Wall Street farkasa" ragadványneve. Ez a becenevet az ügynöke találta ki, amikor címet kerestek a könyvéhez, ami a film alapjául szolgált.

Azt a jelenetet, amikor Leonardo DiCaprio sushit eszik, körülbelül százszor vették fel. Ez azt eredményezte, hogy a színész rosszul lett, és egész este hányt.

Jonah Hill karakter, Donnie Azoff Jordan egykori cégtársán, Danny Porushon és más valódi brókeren alapult.

Terence Winter, a forgatókönyvíró, amikor még joghallgató volt, a világ egyik legnagyobb brókercégénél, a Merrill Lynchnél dolgozott.

Magyarországon 565 430 842 Ft bevételt produkált A Wall Street farkasa.

Magyarországon egy évvel azután vetítették le televízióban a filmet, hogy a mozikba került. Filmet ilyen hamar még nem vetítettek le korábban TV-ben.

Kb. 100 millió dollárból jött létre a film.

Kiváló film, remek életrajzi dráma. Javaslom mindenkinek, aki kihagyta volna. Ahogy a címbe is írtam, Dicaprio hatalmasat játszik és ennél a filmnél nőtt fel a szemembe először. Az előző filmjeit általában szabotáltam 15-20 perc után, de amit ebbe játszik az a tökéletes kategória. Nem hiába röpködnek még mindig mémek a film jelenetivel. Klasszikus... több»