Egy háború

Egy háború

Krigen

Claus Michael Pedersen (Pilou Asbaek) és csapata az afganisztáni Helmandban állomásozik. Eközben felesége, Maria egyedül neveli három gyermeküket Dániában, és próbál megbirkózni a mindennapok kihívásaival. Egy rutinküldetés során a katonák tűzharcba keverednek a tálibokkal. Calus mindent… Több

Rendező: Tobias Lindholm
Forgatókönyvíró: Tobias Lindholm
Ország: Franciaország, Dánia
Premier (HU): 2016.03.03.

2019.03.13 MP170506

Egy kicsit lassú, vontatott film. De tetszett, hogy végre nemcsak egy öldöklésről szóló háborús film. Rossz volt látni, hogy milyen nehéz döntéseket kell meghozniuk a katonáknak egy háborús helyzetben, hogy mentsék társaik életét.

2016.03.17 tamas84

Nagyon izgalmas és érdekes megközelítést alkalmazott ez a film az afganisztáni háborút illetően. Messze kimagaslik a hasonló témájú, de amerikai filmek közül.

2017.12.21 Deku

Kellett volna valami ami többet tud nyújtani ennél az összehordott tákolmánynál. Szerintem itt az a gond, hogy már a címe se ragadott magával és bemutató alapján is inkább afelé stagnált, hogy ez majd nem fog bejönni.

2017.10.13 azurou

Tobias Lindholm újszerű szempontból forgatta le filmjét, ami nagy szó egy ilyen téma kapcsán, amiről az elmúlt években számos produkció született már. Érzelmes film egy látszólag érzelemmentes szituációról...

A film összbevétele 1 114 663 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 099 230 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 028 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

(2016. 03. 06.)
A bevetés szabályai a bombák földjén
A legjobb idegen nyelvű film az Oscar legfontosabb kategóriája, mivel Hollywood már a jelöléssel is olyan külföldi mozikra irányít megérdemelt reflektorfényt, amilyen például ez a rendhagyó dán háborús dráma. CSIGER ÁDÁM KRITIKÁJA. Több

Mindenkit hazavárnak
Pilou Asbækneknek egy harcoló alakulat parancsnokaként éles helyzetben kell meghoznia egy nehéz döntést, melyért később olyanok vádolják, akik soha nem szagoltak még puskaport. A dánok nem csak krimiben és vígjátékban jók. 8/10 Több

(2016. 03. 07.)
A harcmező hősének lenni csak bizonyos filmekben egyszerű, vagy magasztos. A jobbakban nem olyan. Tobias Lindholm Oscar-díjra jelölt háborús drámája tárgyilagosan szólja az igazat, s keresi a valódit. Az meg valahol a Közel-Kelet és Dánia között lehet félúton. 80/100 Több

(2016. 03. 03.)
Nehéz a dolga a katonának
Az Egy háború a nagyon mély, és súlyos etikai kérdések felvetése miatt emelkedik ki az átlagos, „belerokkantam a szörnyűségekbe” típusú filmek közül. 9/10 Több

Értékelés: 7.5/10
(2016. 03. 06.)
Nézhető és néhol kifejezetten erős pillanatokkal operáló film, ami a skandináv drámák kedvelőinek tudok jó szívvel ajánlani. 7,5/10 Több