A zátony

A zátony

The Reef

Kate (Zoe Naylor) és testvére Matt, valamint barátnője Suzie (Adrienne Pickering) együtt utaznak az ausztráliai Nagy-korallzátonyhoz, ahol Kate expasija Luke (Kieran Darcy-Smith) és üzleti partnere Warren várja őket, hogy együtt vitorlázzanak el Indonéziába, ahova a két srácnak a vitorlást kell leszállítania. Az egyhetes hajóúton romantikusan indul, Kate és Luke érzelmei kezdenek újra felszínre törni, azonban egy nem várt baleset következtében a hajó felborul. A leszakadt tőkesúly miatt esélyük sincs a hajó visszafordítására, ezért hosszas vitatkozás után a csapat Luke vezetésével úgy dönt, hogy a legközelebbi szigetet megcélozva, úszva próbálják életüket megmenteni. Útban a szárazföld… Több

Forgatókönyvíró: James M. Vernon
Ország: Ausztrália
Premier: 2010.05.17.

2019.10.30 HitGirl

Nagyon unalmas film volt, többször biztosan nem nézem meg. Ezenkívül rettenetesen amatőr volt az egész, gagyi a színészi játék és hát a cápácska inkább lenyűgöző volt, mint félelmetes.

2017.12.02 HercegPeter

Az egész filmben körülbelül 2 esetleg 3 érdekes jelenet van. A többi unalmas és teljesen kiszámítható. Minden klisés. Főleg a cápatámadások sorrendje. Valószínűleg a valóságban ez a történet teljesen máshogy játszódott le. A színészek is gyengék. Egy... Több

2016.08.22 Mliklós29

Nekem tetszett a film. A túlélőnek nem lehetett valami egyszerű feldolgozni a történteket, szerintem nem is lehet.

2015.09.16 MrBlond

Láttam már ennél sokkal izgalmasabb és hitelesebb cápatámadásos filmet, mondjuk ott van a Nyílt tengeren, csak hogy egyet említsek a tucat közül. De az efféle sablonos, unalmas és egysíkú utánzatokat nem értem - mi szükség rájuk?! A film nagyon vontatott és tele van logikátlan történésekkel.

A filmben mindössze hat színész, azaz hat karakter látható.Szerző: erare

Zoe Naylor színésznő számos túlélő-történetet olvasott el, hogy minél jobban felkészüljön a szerepre.Szerző: erare

A Luke-ot alakító Damian Walshe-Howling a forgatás harmadik napján kellemetlen sérülést szerzett, ugyanis 'találkozott' egy kőhallal, melynek támadása akár halálos is lehet.Szerző: erare

A film forgatási ideje mindössze öt hétig tartott.Szerző: erare

Ray Boundy barátjával és annak barátnőjével halászott 1983-ban az ausztrál Townsville-hez közel, amikor hajójuk felborult. A csónak maradványain hánykolódtak a vízen, amikor azt észlelték, hogy a cápáktól hemzsegő öböl felé sodródnak. Egy hatalmas tigriscápa vette őket üldözőbe, aki először Murphy-t kapta el, majd barátnőjével is végzett. A lány Boundy kezét szorongatva halt meg a vízben. Ray életét végül a vízi mentők mentették meg.Szerző: erare

(2020. 09. 11.)
Egy közepesen izgalmas hullámvasút, amire egyszer érdemes lehet felülni. Több

Értékelés: 6.5/10
(2016. 08. 29.)
a Zátony hibái ellenére is egy roppant „kellemes” thriller élménnyel szolgál. (Igaz, érdekes módon, annak ellenére, hogy több pénzből készült, mint az Open Water, mégis valamivel fapadosabb hangulatot áraszt.) 6,5/10 Több