Adéle élete - 1-2. fejezet

Adéle élete - 1-2. fejezet

La vie d'Adèle - Chapitres 1 et 2

Adèle középiskolás diák, aki kezdi felfedezni önnön nőiességét. Azonban hiába randizik, szexuális vágyai beteljesületlenek maradnak. Valami többről álmodik. Találkozik Emmával, egy szabad szellemű lánnyal, akit nem fogadnak túlzott örömmel Adèle barátai. Emmával való kapcsolata túlnő a barátság… Több

Ország: Franciaország, Spanyolország, Belgium, Tunézia
Premier (HU): 2013.10.10.

2024.02.22 Schumy1

Jók, s kellenek az ilyen filmek is. Megosztó, de ne legyünk prűdek. Érzéki, pont annyit mutat, ad, amennyit kell, hogy ne lépje át a határt. A két színésznő nagyon telitalálat, s jól játszották a szerepeiket. Minden a helyén volt. Csalódás után román... Több

2020.07.25 csd

Érzékekre hangolva

Talán az egyik legérzékibb film, amit valaha láttam, bár kétségtelenül a szoftpornó határait feszegeti, ettől függetlenül nem mondanám obszcénnak az Adéle életét. Számomra a két színésznő elképesztően alakítása teszi annyira hitelessé a teljes koncepciót, a lezárást pedig egyenesen szívfacsarónak mondanám. Időnként igazából el is gondolkodom azon, hogy egy ilyen szerep után Seydoux számára az, hogy ráosztották egy "Bond-lány" szerepét igazán méltetlannak bizonyul. De hiába, a sztori nem bonyolít semmit, ehhez kapcsolódóan pedig az angol filmcím valóban sokkal kifejezőbb: Blue is the Warmest Colour.

2020.07.22 Varga_Júlia

Nehéz, megosztó, lassú és kicsit szokatlan film, ami fokozatosan és szinte észrevétlenül bontakozik ki. A sallangmentesség ellenére mély nyomot hagy a fogékony nézőben – engem pl. még évekkel később is elkísér egy-két jelenete. A két színésznő vitath... Több

2017.08.30 Deku

Számomra nem érte el azt a hatást amire én vállalkoztam. Emiatt pedig nem volt remek a film. Konkrétan nem érte meg a belé fektetett időt. A történet tetszett volna de nem így.

2019.09.16 Ms. Akárki

Meleg témájú filmek közül az egyik legjobb bár egy kevés valós történet még elfért volna a sok pucérság és érzelmi katyvasz között. A vége számomra nagyon lehangoló volt.

Seydoux a filmszerep kedvéért festészeti és szobrászati továbbképzésen vett részt, számos művészettörténeti és filozófiai témájú könyvet tanulmányozott.Szerző: Bogi87

Seydoux elszánt edzésbe kezdett azért, hogy a forgatás idejére férfiasabb külseje legyen. Szerző: Bogi87

Léa Seydoux hajának elkészítésének minden nap több órát dolgoztak a fodrászok.Szerző: Bogi87

Léa Seydoux, hogy hitelesen formálja meg karakterét Marlon Brando és James Dean filmjeiből merített ihletet.Szerző: Bogi87

(2022. 06. 26.)
A legmelegebb szín a kék
Szupernaturalista, romantikus felnövéstörténet két, nagyon különböző francia lányról, akik mégis szinte szimbiotikus kapcsolatba sodródnak egymással. Szenvedély, szenvedés, felnövés – panelek és közhelyek nélkül, őszintén, egyenesen, érzékenyen. Több