Airport

A Lincoln repülőtéren az utóbbi 30 év leghevesebb hóvihara tombol. A rettenetes időjárás igencsak megnehezíti a repülőtéri személyzet életét. Mel Bakersfeldnek, a repülőtér vezetőjének pedig már amúgy is rengeteg a baja: csődbe jutott a házassága, vigaszt pedig új barátnője, a szintén a repülőtéren dolgozó Tanya Livingstontól remél. A hatalmas hóviharban egy meghibásodott repülő eltorlaszolja a kifutót. Mel tudja, hogy egyetlen ember van, Joe Patroni, aki segíthet a helyzet megoldásában. Miközben azonban Joe megpróbálja megtisztítani a kifutópályát, a TGA római járatán különös dolgok történnek. - Az egyik utas ugyanis különös tervet eszelt ki arra, hogyan juttathatná pénzhez a felségét.

Forgatókönyvíró: George Seaton
Premier: 1970.03.01.

2018.01.25 Gyalog őrmester

Az Airport filmek közül a legjobb! Jól bemutatja egy reptér életét, van benne izgalom és néhány jó poén is, mindenkinek ajánlom a filmet!

2017.04.20 Penge

A trilógia első része, s mint olyan a legjobb is. Minden karakterével kicsit közelebb kerülünk a repterek világához egy egyszerű történet által.

A 2. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1970-ben. Szerző: dulkap

A film tulajdonképpeni sztárja a Boeing 707-es, amit eredetileg a Flying Tiger Airlinestól (mostanra egyesült a FedEx-szel) kapott a MCA/Universal Pictures. A forgatás után a repülőgép visszakerült a Flying Tiger-höz, ahonnan később eladták. Miután számos tulajdonosa volt, szőrnyű véget ért, miután lezuhant, 1989 március 21-én, Sao Paulo-ban.Szerző: rbernadett

Burt Lancaster óriási bevételre tett szert a film sikerének köszönhetően, ugyanis volt egy olyan záradék a szerződésében, amely szerint 10%-ot kap a bevételből, ha az eléri az 50 millió dolláros bevételt. A film csak Észak-Amerikában 45,3 millió dolláros bevételt hozott. Az hatalmas haszon ellenére Lancaster úgy nyilatkozott a filmről, hogy "a legnagyobb szemét, ami valaha készült".Szerző: rbernadett

(2018. 12. 04.)
"Igaz, hogy magyar címmel írtam meg a cikket - Repülőtér - de azért amennyire emlékszem, nézői berkekben is csak Airportként emlegetik a filmet. (Akár az Airplane paródiát, a Terminált, vagy a Mad Max-et. Van ugyan magyar megfelelő, de mivel videókazi kalóz narráción szocializálódtunk, beégett. Legalábbis a korosztályomnak, +/- 10 év.)"... Több