Akik csizmában halnak meg (Csizmadombi fenegyerek)

Akik csizmában halnak meg (Csizmadombi fenegyerek)

La collina degli stivali

Vándorcirkusz érkezik a kisvárosba. Zajlik az előadás, miközben odakint Cat Stevens alól kilövik a lovát. Finch, a város ura és az emberei meg akarják ölni Cat-et, aki meg is sebesül, de a cirkusz tulajdonosának fehér paripáján sikerül elmenekülnie. Másnap reggel a cirkuszosok megtalálják a sebesült férfit, és a gondját viselik. Mikor Finch emberei felfedezik, hol rejtőzködött Cat, betörnek a cirkuszba, és megölik az egyik artistát. Ezzel a mutatványosok is belekeverednek a kisváros ügyeibe, és a lakókkal összefogva próbálnak leszámolni a kegyetlenkedő bandával...

Forgatókönyvíró: Giuseppe Colizzi
George Eastman

2020.01.21 freeman

király film

2019.04.04 Thibo84

A második rész után egy sokkal komorabb történetet kapunk, ami a humorra is rányomja a bélyegét. A Kalózok háborúja után ezt mondanám a második leggyengébb filmnek kedvenc párosunktól.

2015.05.12 ZeroHero

gyenge film ettől a nagyszerű párostól... de volt legalább alap amiktől elindulhattak:) Ami engem zavart, hogy kb a film közepéig Spencer elő sem kerül, meg valahogy a történet is zavaros.

2016.04.19 nagyniki987

Hát, ez most kissé gyenge volt tőlük, nem véletlen hogy sokan még a címét sem hallották...véletlenül bukkantam rá, és a páros neve hallatán gondoltam hogy teszek egy próbát, de csalódás volt, abszolút kihagyható, lapos western. Nulla sztori.

Eredetileg nem Giuseppe Colizzi rendezte volna, de az első kiszemelt Romolo Guerrieri nem végzett jó munkát, ezért Colizzire cserélték, akinek elölről kellett kezdenie mindent.Szerző: Thibo84

A film azon jeleneteit, amelyek a Hutch tanyán játszódnak, Olaszországban forgatták le. Szerző: Archívum

A film túlnyomó többségét Spanyolországban forgatták le.Szerző: Archívum

A Cat Stevens-trilógia záró darabja a korábbi két részhez csak lazán kapcsolódik. Szerző: Archívum

A Csizmadombi fenegyerek egy háromrészes filmsorozat befejező része, az Isten megbocsát, én nem és a Bosszú El Pasóban folytatása. Szerző: Archívum