Angyalszív

Angel Heart
Gyorvik
Robert De Niro
Mickey Rourke

Harry Angel, a mellőzött magándetektív ellátogat a Harlembe, ahol megbízást kap egy Louis Cyphre nevű fura alaktól egy eltűnt személy megkeresésére. Nyomozása közben a sokszínű spirituális világba botlik. Van itt vudu, fekete mágia, fehér mágia, szellemidézés és rengeteg vér.

(Archívum)

Forgatókönyvíró: Alan Parker
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Kanada
Premier (HU): 1989.10.12.

2023.11.07 Gyorvik

Mickey Rourke kétségkívül legmeghatározóbb, legeredetibb filmje. Rendkívül lebilincselő történetfolyam, a misztikus thrillernek minden bizonnyal az egyik példaértékű alkotása. Nem kétséges, hogy már az első képkockák olyan módon tárulnak fel, mintha ... Több

A film eleje elég rossz lett, a vége viszont fordulatos, tehát összességében nem annyira rossz, de 3 csillagnál többet nem ér.

2015.01.23 mamiéstöti2

Ha valaki nem látta feltétlenül meg kell néznie. Műfajában egyedülálló a lehetetlent ötvözi az elképzelhetővel. Alapfilm. 5/5

2018.04.08 Queenakasha

Remek film, örülök, hogy elkezdtem szemezgetni régebbiekkel is amik valamiért kimaradtak eddig. A két főszereplő remek választás volt és szokás szerint jól is játszottak, érdekes volt, végig lekötött aztán jött a fordulat amire már hamarabb rájöttem, de azért így is elég jó lett.

2020.07.13 Di Canio

A vége érdekes volt, így éppen nézhető kategória még.

Harry Angel szerepére jelölt volt Robert De Niro, Al Pacino és Jack Nicholson is. Végül Mickey Rourke kapta meg a szerepet.Szerző: Archívum

Louis Cyphre szerepére felmerült Marlon Brando neve is de visszautasította a felkérést.Szerző: Archívum

A TriStar Pictures stúdió 50. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2

A Robert De Niro által játszott szereplő sétabotja a színész sajátja volt.Szerző: D. Shaday

Értékelés: 9.3/10
(2021. 02. 18.)
Mitől értékes egy igazi filmélmény? Egyáltalán? Attól, hogy ad valami maradandót a nézőnek. Vagy nem? Az egyszerű popcornmozik esendőek. Csak az igazi mesterművek halhatatlanok. Több