Árvák hercege

elekm90
Tobey Maguire
Charlize Theron
Tobey Maguire

Homer (Tobey Maguire) a Szent Cloud árvaházban nevelkedett, s bár soha nem fogadták örökbe, meghitt kapcsolatot alakított ki Dr. Larch-csal (Michael Caine), az intézet igazgatójával. Bár Homer soha nem szerzett diplomát, Dr. Larch beavatta őt az orvostudomány, azon belül pedig a sebészet… Több

Forgatókönyvíró: John Irving
Premier (HU): 2000.02.24.

2021.05.06 elekm90

Érdekes és szép történet, nagyon érződik rajta, hogy egy könyvadaptációról van szó. Jó volt a casting, bár Tobey Maguire-rel volt egy kis gondom. A naiv, burokban élő srác szerepére tökéletes választás volt, ugyanakkor a romantikus szál nem illett ho... Több

2016.08.26 Berto49

Emlékszem, amikor először láttam, rögtön hozzáfogtam a könyv elolvasásához, az is nagyon tetszett. Már nem emlékszem a könyv és a film közötti különbségekre. pedig sokan sokat írnak róla. M. Caine valamiért nem szimpatikus a számomra, de ebben a film... Több

2015.05.14 ZeroHero

Semmi romantika, csak romantikus mázba csomagolt tömény deviancia. Nem egyszerűen hazug, hanem koncepciózusan hazug, próbálja relativizálni a legextrémebb devianciát: vérfertőzést, szülőgyilkosságot, szexuális kicsapongást, abortuszt, narkomániát, okirathamisítást és sorolhatnám. Teljesen életszerűtlen az egész.

2015.03.29 FarZoo

Romantikus, megragadó, drámai történet, de nem egy bonyolult film. Érzelmes, szomorú, magával ragadó. A színészek a karaktereket jól adják, ettől lesz olyan a történet, hogy igazán beleélheti magát az ember.

2015.06.26 Mócii

Nekem annyira nem jött be ez a film. Szerintem eléggé sablonos, sok újat nem tudott mutatni. A színészekre nincs panaszom, ők nagyon jól hozták a karakterüket. De ez sajnos kevés.

Sam Raimi ebben a filmben figyelt fel Tobey Maguire játékára, hogy aztán később neki adja Pókember szerepét. Szerintem borzalmas választás volt. (Joshua Jackson kiköpött Peter Parker, már, ha néhány egykori Pókember képregényt nézünk. Ez csak szubjektív vélemény, de szerintem ő lett volna a megfelelő választás erre a szerepre.)Szerző: Attila G.

A filmet 7, azaz hét Oscar díjra jelölék, de csak kettőt sikerült szoborra váltania: Legjobb férfi mellékszereplőként Michael Caine és legjobb adaptált forgatókönyvért John Irving vihetett haza szobrot.Szerző: ZeroHero

John Irving szerette volna, ha története megfilmesített változatában a fia, Colin Irving kapja Wally szerepét, de mivel a filmes előkészületek csaknem tíz évig tartottak, Colin kiöregedett a szerepből. Végül a polgármester szerepét kapta a filmben.Szerző: ps

Candy Kendall szerepére Liv Tyler és Tori Spelling neve is szóba kerültSzerző: ps