Augusztus Oklahomában

August: Osage County

Benedict Cumberbatch
Abigail Breslin
Meryl Streep

Violet Weston (Meryl Streep) szájrákkal küzd, ahogy a betegsége súlyosbodik, úgy szokik rá jobban az alkoholra és a különböző szerekre. Férje, Beverly (Sam Shepard) szintén alkoholproblémákkal küzd. Úgy döntenek, hogy egy ápolót fogadnak Violet mellé, így kerül hozzájuk Johanna (Misty Upham).… Több

Rendező: John Wells
Forgatókönyvíró: Tracy Letts
Premier (HU): 2014.01.16. | HBO Max (2023.07.28.)

2023.08.02 Ahoj poplacsek

7/10 – legalább sztárparádé legyen

Hááát. Pff. Ennyi toplistás színészt egyetlen filmben ritkán lát az ember. De közben színdarab az egész, mindenki folyamatosan beszél és beszél, be nem áll a szája, mindenkinek van valami elakadása, kiabálnak, balhéznak, én meg már az elején elvesztettem az érdeklődésemet. Minden bemutatott lelki zavar körülbelül az „és akkor mi van” érzését váltotta ki, nálam nem forrta ki magát a történet sehová, nem éreztem, hogy ez a sok családi izé miért lett elénk tárva, mit akart tőlem a rendező. De lehet, hogy csak nem kellően fogékony pillanatomban álltam neki. Sajnáltam, mert a szereplőgárda tényleg hihetetlen. Nélkülük kevesebbre tudtam volna értékelni.

2017.12.10 Deku

Történetesen nem lett a kedvencem de megbírtam nézni és volt benne fantázia. Ez pedig itt tökéletesen a középkategóriát üti számomra. Ami épp megfelel egy délutáni kikapcsolódásnak.

2016.05.28 Berto49

Eszméletlenül deprimáló családi tragédia nagyszerű színészekkel. Amit M. Streep tud, azt nem sok más színésznő tudja! Katartikus élmény volt. 2014 legjobb filmjei közé tartozik, káprázatos színészi alakításokkal. Csak remélni merem, hogy a darabbeli ... Több

2017.08.21 T.Andras

A film hemzseg a kiváló színészekben, akiktől eszméletlen színészi játékot láthatunk. Meryl Streep alakítása különösen fantasztikus. A film teljesen beszippantott, imádtam.

2015.02.13 Loborg

Remek kamaradrama, jo alakitasokkal. Aki szereti a mufajt, azt nem eri csalodas.

Abigail Breslin a szereplőválogatáson 39 fokos lázzal küszködött. Szerző: mamiéstöti2

Abigail Breslin 39,5 fokos lázzal ment a meghallgatásra.Szerző: ps

A forgatást ősszel kezdték. Amikor a fák levelei kezdtek elsárgulni, a stáb lefújta azokat zöld festékkel. A késő ősszel játszódó jelenetekhez pedig CGI technológiával adták hozzá az úton kavargó leveleket.Szerző: ps

Jean Fordham szerepére Chloë Grace Moretzet is meghallgatták.Szerző: ps

(2015. 03. 28.)
Öt nap a pokolban
Egy család emészti fel önmagát a szemünk előtt a játékidő 121 perce alatt. De úgy, hogy azt látni kell! Meryl Streep még sosem volt ennyire keserű, aljas és esendő, Julia Roberts pedig talán élete eddigi legjobb alakítását nyújtja ebben a filmben. Több
Bolhafészek
2016