Az igazság nyomában

Az igazság nyomában

Triage

Mark (Colin és David fotóriporterként dolgoznak a világ háborús gócpontjai közt utazgatva. 1988 tavaszán a kurd hegyekben várják az ellenséges offenzívát. Davidnek elege van a háborúból, haza akar utazni Dublinba, hogy várandós feleségével lehessen. Otthagyja Markot, aki azt ígéri pár nap múlva követi õt. Mark végül sebesülten érkezik haza, David tudta nélkül. Személyisége nagyot változik lábadozása alatt, sebesülése körülményeirõl viszont nem beszél senkinek. Barátnõje Elena pszichológus nagyapja segítségét kéri, hogy megfejtsék mi történhetett Markkal a miután David egyedül hagyta a háborús övezetben.

Forgatókönyvíró: Scott Anderson
Ország: Ausztria, Franciaország, Spanyolország, Írország, Belgium, Kajmán-szigetek
Premier: 2009.09.12.

2019.07.11 bob.007

Szép háborús dráma, nagyon jó szereplőkkel, izgalmas cselekménnyel. Nekem nagyon tetszett.

2019.06.05 indingo

Egy realista film, amely hatással van a nézőre, mert mindenkiből más érzelmet vált ki, vagy elborzaszt és megdöbbent vagy érzéketlenné tesz a szenvedések láttán. Szerintem jó film főleg ha nem csak felületesen szemléljük, hanem meghalljuk az elhangzó igazságokat is.

2017.04.10 HercegPeter

Sok film dolgozza fel ezt a témát. Ezek közül talán a Háború démonai a legjobb. Ez a film szerintem ha nem is sokkal, de elmarad tőle. Ettől függetlenül nem rossz, de sem a történetet, sem a színészi alakításokat nem tartom kimagaslónak. Kár, hogy Ch... Több

2016.07.08 piZZola

Komoly téma köré szerkesztett, romantikus dráma, de azt kell mondjam, kiválóan sikerült.