Az őrület fészke

Az őrület fészke

Murder in the First

Az elítélt, Henri Young bűne: 5 dollár eltulajdonítása éhező testvérének megmentésére. A sors, ami rá vár, viszont rosszabb a halálnál: egy sikertelen szökési kísérlet után az Alcatraz egy sötét magánzárkájába kerül, ahol három éven át teljes elszigeteltségben tengődik gyakorlatilag az észvesztés határán. Az eldurvult, önmagából kivetkőzött Henri szabadulása után bosszút áll a szökését meghiúsító besúgón. A gyilkosság ténye egyértelmű. Egy mindenre elszánt ügyvédnek azonban más tervei vannak. Henrivel karöltve, az Alcatraz és annak szadista hajlamú felügyelője ellen emel vádat.

Rendező: Marc Rocco
Író: Dan Gordon
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország
Premier: 1995.01.20.

2021.09.27 BoBamburg

Jó film jó alakításokkal. Egyedül azt bántam, hogy a film végén utánaolvastam a történetnek, ahol kiderült, hogy eléggé kiszínezték a sztorit, hogy kicsit hollywoodibb legyen. De mint film tényleg működött.

2016.08.06 mamiéstöti2

Nagyon durva film megtörtént eset alapján. Parádés szereposztás, egy pillanat alatt a hatása alá vont, és csak azt vettem észre hogy vége. Nagyon nagyon jó.

2018.07.11 dailyfilmsan

Erős film. Nem mellesleg egy igaz történetet dolgoz fel. Az alkatraz kegyetlensége sok filmet ihletet meg és sokan írtak róla mégis ez a film igazán elénk tárja a valót. Kevin Bacon idétlenkedése mutatja mekkora színész is ő valójában. Nagyszerű a fi... Több

2021.03.02 uniterra

Nem magyarázom, ez egy 100 pontos film.

2015.01.25 Mate

Nem egy könnyű filmmel van dolgunk. Időnként egyenesen nehéz nézni, de hamar letisztul és végig fenntartja az érdeklődésünket. Kevin Bacon és Gary Oldman egyszerűen zseniális páros.

Kevin Bacon 9 kilót fogyott a szerepe kedvéért.Szerző: magyaristvan

Blanche-t, a prostituáltat Kyra Sedgwick játszotta, aki a való életben a filmben szereplő Kevin Bacon felesége. Szerző: magyaristvan

Mr. Robot
Hol nézheted: HBO Max,SkyShowtime