Az utolsó császár

Tao Wu
Joan Chen
Tao Wu
John Lone

Pu Ji élettörténetébõl átfogó képet kapunk a kínai birodalom, majd népköztár- saság történelmi viharairól. Pu Ji hároméves, mikor az évszázados hagyományok- nak megfelelõen a trónra ültetik. A kínai birodalom õsi kultúrája, pompája és rítusai között éri… Több

Ország: Egyesült Királyság, Franciaország, Kína, Olaszország
Premier: 1987.10.04.

2020.01.21 TeeRPaaK

Egy fenomenális film.

2019.07.08 dailyfilmsan

Egy teljesen más kúltúra tárulkozik ki előttük ebben a filmben. Egy régi hagyományoktól csordultig tele lévő kultúra. A film beszél címe előre vetíti mire számíthatunk. Elbeszélés szerűen mutatja be a régi kor eltűnését és egyúj kezdetét. Számomra a ... Több

2017.04.24 jozsagabri

A Filmben igazán az fogott meg hogy hiteles, történelemhű, nem ferdít sokat a valóságon, mégis élvezetes, érdekes és tanító film beleillő karakterekkel.

2015.10.30 Toncsi

Nagyon különleges film ez az utolsó kínai császárról, ha mindezt le is bontjuk róla, még akkor is egy gyönyörű életutat látunk, nagyon jó elbeszéléssel, illetve nagyon szép képi világgal. Ajánlom mindenkinek ezt a filmet. Egy kissé lassú a történetvezetése, nem egy cselekményes film, de azért nem fogtok unatkozni.

2016.12.13 Guszti

Eléggé sűrű, szerintem ez a koncepció simán elbírt volna egy minisorozatot, annyira bele van passzírozva minden. Alapvetően tetszett a film szerkezeti felépítése, nagyon jók voltak az átvezetések, bár a színészek nem igazán erőltették meg magukat, ezért nagy kár.

Tony Chiu-Wai Leung visszautasította a főszerepet, mert úgy érezte, angol tudása nem elég erős.Szerző: dailyfilmsan

A forgatásra egy olasz séfet hoztak, hogy főzzön a stábra nemzetközi ételeket. A séf 22 000 palack olasz ásványvizet, 450 font olasz kávét, 250 liter olívaolajat és 4500 font tésztát hozott magával Kínába.Szerző: dailyfilmsan

A valódi Reginald Johnston folyékonyan beszélt kínaiul és rendkívül jól ismerte a kínai történelmet, valamint a költészetet. A filmben ő és Pu Yi angolul beszélnek egymással.Szerző: dailyfilmsan

II. Erzsébet királynő Pekingben volt, amikor a stáb a hatalmas koronázási jelenetet forgatta a Tiltott Városban. A forgatás elsőbbséget élvezett, ezért az angol királynő nem látogathatta meg a kínai nevezetességet.Szerző: dailyfilmsan