Balerina

Balerina

Ballerina
totykos

1879 Párizsában járunk. Egy árva kislány arról álmodik, hogy egyszer híres balerina lesz és elmenekül vidéki nevelőitől, s Párizsban köt ki. Álnéven, valódi személyiségét mindenki elől elrejtve hallgatója és lelkes diákja lesz a Grand Opera House társulatának.

(erare)

Forgatókönyvíró: Eric Summer, Laurent Zeitoun, Carol Noble
Ország: Franciaország, Kanada
Premier (HU): 2017.01.19.

2023.12.28 harnas1207

Nekem ez már istentelenül giccses, inkább butít, mint tanít.

2019.07.23 Ms. Akárki

Kellemes kis tündérmese. Nem vártam tőle sokat, de meg kell mondjam nagyon elégedett vagyok vele. Teljes mértékben kikapcsolt és a zenék is nagyon jók benne. Vicces, pörgős és remekül felépíti az árva kislány életét.

2017.08.13 felicity

Olyan aranyos film. Szép benne az animáció. Persze gyerek film. Nagyon szép a történet is, ahogy a kis balerina fejlődik. Ajánlani tudom. Nekem nagyon tetszett

2017.01.19 cody0507

Egy családi film. A karakterek szerethetőek, a látvány fantasztikus. A felnőttek is megtalálják benne magukat és nem csak a gyerekek. A történet, habár kiszámítható, mégis kellemes volt nézni. Családoknak csak ajánlani tudom, de az biztos, hogy a mese után másnap minden kislányt balett órára kell majd vinni.

2022.04.15 HEROES OF THE DAY 2

Felejthető, de egyszer mindenképp nézhető.

A film összbevétele 106 127 278 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 87 428 704 forintot termelt. A hazai mozik összesen 66 218 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A szinkronhangok kiválasztásakor figyelmet szenteltek annak, hogy nagyjából hasonló korúak legyenek, mint a karakterek, ezért is idősebb Dane DeHaan (Victor hangja) 12 évvel Elle Fanningtől (Félicie hangja).Szerző: BéBé

Maddie Ziegler a valóságban is táncosSzerző: BéBé

(2017. 01. 19.)
Táncolj, petite fille, csak táncolj!
Nem kell mindig foglalkozni a felnőttekkel, de arra azért érdemes figyelni, hogy egy animációs film megtekintése közben a nagykorú úgy érezhesse jófej kísérőnek magát, hogy közben a benne lakó, néha kényszeres nevelőszellem is elégedetten dőlhessen hátra. Éric Warin és Eric Summer rendezése ilyen produkció. KOVÁCS GELLÉRT KRITIKÁJA.... Több

(2017. 01. 20.)
Egyszóval: csodás karriertörténet a Balerina, amiben tényleg minden úgy történik, mint a mesében. 60/100 Több