Bonnie és Clyde

Bonnie and Clyde
Warren Beatty
Faye Dunaway
Faye Dunaway

Tombol a világgazdasági válság. Bonnie Parker és Clyde Barrow úgy döntenek, az a legjobb, ha a bankrablásból fognak megélni. Sikeres bűnözőpárosuk hamarosan újabb három taggal bővül, miközben a banda elképesztő ismertségre tesz szert országszerte. Egy nap azonban elszabadul a pokol, amikor… Több

Forgatókönyvíró: Robert Towne
Premier: 1967.08.04.

2020.03.16 Interfectorem Sabnock

Hát nem lett valami jó film,sőt kifejezetten gyenge volt.Nem értettem a koncepciót,és vontatottnak tünt az egész.... Nekem abszolute nem bejövős!

2018.01.14 Berto49

A bűn és a bűnözők már a kezdetek óta kedvenc témája a filmeknek. Külön műfaja is létezik, a gengszter-film. Egyik legismertebb darabja a bandita-párról szóló film. Nem sok köze van a valóságban élt két személyhez, csak a haláluk módja azonos. A gazd... Több

2017.09.13 Deku

Nagyon harmatos kis sztori lett ez. Persze ez azért nem teljesen igaz mert voltak benne egészen tűrhető és jó pillanatok is. Emiatt nem tudom lehúzni a filmet a lefolyón. Egyszer meglehet nézni.

2015.01.28 Laci000

Az egyik kedvenc gengszteres filmen.Szuper.

2018.03.13 hackerjulcsi

Amennyire dicsérik, annyira kevésnek éreztem. Végtelenül unalmas volt a számomra és indokolatlan... Lehet az élet is ilyen valójában? Ezt nem tudom, de az biztos, hogy többször nem szeretném megnézni.

Az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben ez a film is megkapta a helyét.Szerző: Norbi

Warren Beatty először az akkori barátnőjének, Natalie Woodnak akarta adni Bonnie szerepét, ám a színésznő két ok miatt is visszautasította a szerepet: az egyik az az volt, hogy tudta Beattyvel mennyire nehéz együtt dolgozni. A másik pedig az volt, hogy ebben az időben a színésznő épp terápiára járt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A rendezést először Francois Truffaut-nak ajánlották fel, aki hajlandó is lett volna részt venni a filmben, de a 451 Fahrenheit elhúzódó munkálatai miatt végül visszamondta a rendezést.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Warnernél annyira nem hittek a film sikerében, hogy Warren Beatty szerződésében a minimális részesedés helyett 40%-os részesedést kínáltak a színésznek. Utólag a stúdió bánhatta ezt a döntését, hiszen a film csak az Egyesült Államokban több, mint 50 millió dolláros hasznot hozott.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2017. 04. 10.)
Arthur Penn alkotása nem véletlenül vált klasszikussá, tartalmas szórakozást nyújt a nézőjének, nemcsak elandalít, hanem el is gondolkodtat. Erősen ajánlott darab!

9/10 Több