Párducbébi

Párducbébi

Bringing Up Baby

A Párducbébi főszereplője Dr. David Huxley, aki ideje nagy részét egy bronatoszaurusz-csontváz összerakásával és menyasszonyával tölti. Már csak egy csont hiányzik a projekt befejezéséhez, amikor Huxley elbaltázza pontos találkozóját egy reménybeli patrónussal. Viszont megismerkedik… Több

Rendező: Howard Hawks
Forgatókönyvíró: Dudley Nichols, Hagar Wilde
Zene: Roy Webb
Premier (HU): 1940.01.26.
May Robson

2016.01.29 alexxx

A romantikus komédiákat mindig kerültem, de ezek a fekete-fehér felvételek tartalmaznak valamit, ami nagyon bejön nekem.

2015.10.12 pepmed

Nagyon kíváncsi voltam erre a filmre, vártam, hogy meglátom Hepburn kisasszonyt erre egy tök másik Hepburn művésznő jött a színre. Ebből is látszik mennyit konyítok a filmtörténelemhez...:D

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeàllított 2000. elején egy listàt, (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét àllítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjàték, stb. Jelen film a 14. helyen végzett a TOP 100-ban. Szerző: Bogi87

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 88. helyen àll ezen a listàban. Szerző: Bogi87

Cary Grant és Katharine Hepburn második közös filmje a négyből. Szerző: rbernadett

A forgatókönyvírók, Dudley Nichols és Hagar Wilde egymásba szerettek miközben a forgatókönyvet írtak. Szerző: rbernadett

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: rbernadett