Megbocsátasz valaha?

Megbocsátasz valaha?

Can You Ever Forgive Me?

Lee Israel önéletrajzi ihletésű sikerkönyvének filmadaptációja, amelyben a korosodó írónőnek meg kell küzdenie azzal a ténnyel, hogy könyvei már sokkal kevésbé sikeresek, mint pályája elején.

(Varga_Júlia)

Rendező: Marielle Heller
Forgatókönyvíró: Nicole Holofcener, Jeff Whitty
Premier: 2018.09.01. | Disney+ (2022.06.14.)

Jane Curtin
Dolly Wells
Dolly Wells

2021.10.12 diumiu

Nagyon szeretem az igaz történetekből készült filmeket, ennél a filmnél külön örültem, hogy Melissa McCarthy végre normális szerepet kapott, nem az alpári nőt játszotta. A karakter élete izgalmas, szerintem jól fel volt építve a film, ajánlom mindenkinek.

2020.09.03 hp

Kicsit meg vagyok lepve, hogy nem magasabb az értékelése ennek a filmnek a mafabon. Melissa McCarthyról szerintem mindenki tudta, hogy jó színésznő, csak általában olyan filmekbe castingolják, ahol nem igazán tudja megmutatni a drámai oldalát és úgy ... Több

2019.05.06 Berto49

A válaszom: Leenek soha!

Nem értem, hogy egy alkoholista csaló és egy drogárus történetét miért kellett az önéletrajzi regényen túl filmre vinni! Lee Israeli élete szegény kimúlt macskájával együtt sem annyira érdekes, hogy a története a filmvásznon is megjelenjen. Én a bírója helyében sokkal súlyosabb ítéletben részesítettem volna, mert az a csalássorozata, hogy irodalmi hírességek 400-nál több hamísított levelét eladta, a szememben főbenjáró bűn. A másik oldalról viszont a film lehetőséget nyújtott arra, hogy az eredetileg Julianne Moore számára szánt főszerepben Melissa McCarthy megmutassa eddig előttem ismeretlen arcát. Idáig az ő filmbéli szereplése garancia volt arra, hogy attól a filmtől őrizkedni kell! A férje rendezéseiben elkészített gagyi vígjátékok pufók hősnője új, rokonszenvesebb vonása mutatkozott meg. Hiszen van színjátszói tehetsége! Vajon eddig miért titkolta el? Ettől az egy filmtől ugyan nem vált a kedvencemmé, de többre becsülöm, mint teszem azt Rebel Wilsont.

Lee Israel szerepét eredetileg Julianne Moore-nak szánták a film készítői.Szerző: ArpiHajdu és Réci