Casino 007

Casino Royale

Ursula Andress
Peter Sellers
Orson Welles

A helyzet egyáltalán nem fényes a brit titkosszolgálat számára. A Smersh bűnszervezet kezdi aláásni a globális stabilitást, a titkosszolgálatok számos ügynököt veszítettek, és ami még rosszabb, a világ legjobb titkos ügynöke, a 007-es nyugdíjba vonult. M a CIA-val és a KGB-vel együtt… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 1967.04.13. | HBO Max (2022.05.01.)
Több

Casino Royale  (2006)

Casino Royale  (1954)

2023.11.01 Ahoj poplacsek

WTF

Az elmúlt 56 év nem múlt el nyomtalanul efelett a film felett, csak úgy pislogtam, hogy akkor ez most mi akar lenni. A szereplőfelhozatal impozáns, de nem lenne rossz tudni, hogy a forgatókönyv megírása és a forgatás során mekkora szerepet kaptak az akkoriban igen divatos pszichedelikumok. Nehéz elképzelni, hogy annak idején ez a film vajon viccesnek számított-e, de ha arra gondolok, hogy volt a filmtörténelemben egy pillanat, amikor a nézőtér felé alacsony képfrissítéssel és rossz felbontásban, gyenge minőségben exponálva száguldó némafilmes gőzmozdony óriási riadalmat okozott, akkor az is simán belefér, hogy ez meg vicces volt. Különben nem akarok igazságtalan lenni, többször volt, hogy mai fogalmaink szerint is poénos részek kerültek a filmbe. Mindjárt harmincvalahány perc után feltűnt egy rövid jelenetben a tökkelütött Jimmy Bond Woody Allen alakításában, és egészen felpezsdítette a következő egy-másfél percet. Utána a 40-42. perc környékén ismét poén jött, méghozzá altesti, olyan merészséggel, ami akkoriban egész botrányosan vakmerőnek számíthatott. Ez a humorözön aztán a bő kétórás film során még hasonló intenzitással folyt tovább, így a végére annyi vicces pillanat jött össze, amit egy kezemen meg se tudnék számolni.

2019.04.11 dailyfilmsan

Megragadta azokat a sarkalatos pontokat a kémfilmekben, amik nevetségesen együgyűek és kiemelik. Ez a része a filmnek kifejezetten tetszett, ötletesnek tartottam. Viszont aWoody Allan féle hülyeséget nem minden esetben tartom értékelhetőnek. Kifejeze... Több

2021.05.29 Dorkateo

Az egyetlen Bond film, amit majdnem végigtudtam nézni, és még szórakoztam is rajta. Ennél jobb már csak II. Erzsébet Bond belépője volt. :D

2022.07.31 Reitman

Valahogy a vilag legelrontottabb nagyfilmje. 50% nagyon jó, 50% nagyon rossz.

2016.08.31 Bob

Aki szereti a James Bondos sztorikat és a régi stílusú vígjátékokat, azoknak nagyon fog tetszeni. Csak két színész, akit említenék a filmből: Peter Sellers és Woody Allen. Szerintem elég ennyit mondanom. :)

Peter Sellers elmondása szerint épp az bosszantotta őt a film kapcsán, hogy egy paródiát akartak készíteni, miközben ő egy komoly filmben kívánt szerepelni.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Orson Welles korábban esélyes volt egy Bond-gonosz szerepére, méghozzá a Goldfinger című filmben. Az akkor nem sikerült, mert nem tudtak megegyezni az anyagiakban, ugyanakkor a Casino Royale című paródiafilmben végül ez összejött.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Peter Sellers állítólag annyira kiállhatatlanul viselkedett, hogy több jelenetet le se forgattak vele, mi több, idő előtt elküldték a produkciótól.Szerző: ArpiHajdu és Réci

William Holden 40 ezer dollárt kapott filmbéli szerepéért.Szerző: JcWh