Sils Maria felhői

Sils Maria felhői

Clouds of Sils Maria

Maria, a befutott színpadi színésznő a feltörekvő tehetséggel való keserű rivalizálása során asszisztensére támaszkodva keresi a megnyugvást. A két nőnek egy előadásban kell játszania, a fiatal, agresszív és sikerre éhes tehetség pedig azt a szerepet kapta, amit egykoron Maria is játszott.… Több

Ország: Németország, Franciaország, Svájc
Premier (HU): 2015
Chloë Grace Moretz
Lars Eidinger

2018.09.23 Berto49

Megnéztem ezt a filmet, de az égadta egy világon nem történt benne semmi! Szeretnék már egy olyan filmre találni, amelyik végig leköt és szórakoztat, de nem megy a dolog. Erről az egyik kritika azt írja, hogy helyette a Birdmant nézzük meg. Köszönöm ... Több

2016.04.23 Leoni

Volt pár érdekes jelenet számomra, de többnyire nem értettem, hogy merre haladunk, és miért kapnak egyes dialógusok fontosságot. Főként a fiatal sztárocska volt idegesítő a történet szempontjából.

2016.05.05 irodalmialkotas

Olivier Assayas aztán igazán zavarba tudja hozni az embert. Képes arra, hogy készítsen egészen erős és intim szerzői műveket (Irma Vep, Tiszta vagy a Május után), ugyanakkor az sem példa nélküli, hogy totális, hovatovább értelmezhetetlenül gyenge fér... Több

2015.08.26 csongi888

Már régebben láttam, művészfilm kedvelőknek ajánlom. Nekem sajnos nem adott eleget a film. A színészekben sztem több van mint amit megmutattak vagy megmutathattak, mert a karakterekben lévő feszültség nem minden esetben bontakozott ki a film végére..

2017.04.14 bahhama

Maga a film nem tetszett annyira, de Juliette Binoche játéka nagyon. Bátran meg meri mutatni a legelgyötörtebb es legkevésbé szép arcát, hogy a következő jelenetben újra dögös és vonzó lehessen.

A Chanel ruhákkal és ékszerekkel látta el a forgatást, sőt pénzt is adtak, hogy Olivier Assayas a filmet 35mm-es szalagra rögzíthesse az olcsóbb digitális felvétel helyett.Szerző: ps

Valentine szerepére Mia Wasikowska neve is szóba került.Szerző: ps

Klaus Diesterweg szerepét Daniel Brühlnek is felajánlották, de a színész a Hajsza a győzelemért (2013) forgatása miatt nem tudta azt vállalni.Szerző: ps

Henryk Wald szerepét Bruno Ganznak is felajánlották.Szerző: ps

Értékelés: 8.5/10
(2015. 03. 28.)
Ismerd meg önmagad
Olivier Assayas a svájci hegyek közt kényszeríti önvizsgálatra a modern időkben sodródó idősödő színésznőt, Juliette Binoche-t. Többszintű önreflexivitás, árnyalt melankólia, gyönyörű képek egy intelligens filmben, melyben még Kristen Stewart is jól játszik. Több

(2015. 08. 05.)
A Maloja kígyója köré felépített közös múltidézés egy kellemes darab, melyben Kristen Stewart játéka jelent üde színfoltot. Több