A fehér szalag

A fehér szalag

Das weiße Band - Eine deutsche Kindergeschichte

A fehér szalag című dráma Haneke egyik legkiválóbb alkotása. Az első világháború ideje alatt játszódó történet egy kis protestáns falu lakóinak körében játszódik. A közösséget felborzolják a rejtélyes balesetek és rongálások, melyek élkövetőiről, okozóiról senki nem tud semmit.

(erare)

Forgatókönyvíró: Michael Haneke
Ország: Ausztria, Németország, Franciaország, Kanada, Olaszország
Premier (HU): 2010.02.18.

2021.02.21 László Kakuk

Itt a vége, fuss el véle!

Úgy látszik, ez Haneke sajátja. A történet életszerű és izgalmas. Mész a kifejlet felé, oszt egyszer csak megjelenik a felirat, hogy vége. Jó is volt, meg bosszantó is, a végén a hiányérzettel. Úgy könnyű izgalmas krimit írni, ha nincs megoldás a végén.

2016.07.23 erare

Kiváló film, szerintem Haneke tényleg legjobb munkája. Sejtelmes, drámai, meghökkentő és megborzongat. Szép tiszta arcélek, jellemek, világos történet és mondanivaló. Persze rideg is bizonyos esetekben és kemény, de a téma megkívánja.

2017.11.22 Imlah

Elvont, érdekes, különleges atmoszférájú film. Egyáltalán nem egy sablonos dráma. Van valami megfogó a filmben, még napokig agyaltam rajta, hatása alatt voltam.

2016.05.25 Sniper

Régen láttam ennyire húsbavágó drámát. Még most is, évekkel később is emlékszem az egyes jelenetekre, képkockái beleégtek az emlékezetembe. Erős dráma, a szó pozitív értelmében.

Michael Haneke eredeti terve az volt, hogy háromrészes minisorozatot készít.Szerző: Menyét Ibolya

A jeleneteket színesben vették fel.Szerző: Menyét Ibolya

2007. júliusi halála miatt Ulrich Mühe már nem vehetett részt a produkcióban, pedig ő kapta volna a tanár szerepét. Szerző: Menyét Ibolya