Derszu Uzala

Dersu Uzala
Videók
Ibrahim
Maksim Munzuk

1902-ben egy jól felszerelt expedíció indult az Usszuri vidékére, hogy feltérképezzék a tajgát. Vezetőjük Arszenyev kapitány (Jurij Szolomin) volt, aki a vállalkozás történetét regényben írta meg. Ebből a regényből készült a film. Arszenyev és a nanáj vadász, Derszu Uzala… Több

Forgatókönyvíró: Akira Kurosawa, Yuriy Nagibin
Ország: Szovjetunió, Japán
Premier (HU): 1976.09.16.

2022.08.12 tangatamanu

Kihagyhatatlan remekmű.

2017.03.12 NorbiP

Kurosawa miatt néztem meg a filmet, és nem is bántam meg. Nagyon jó élmény volt, bár a vége kicsit laposra sikeredett szerintem. Mindenkinek tudom ajánlani.

2015.09.02 Toncsi

Szívmelengető, jóféle kalandfilm, de ezen felül semmi extra. Ma már nehéz elhelyezni a kortársak között, de ha az előzetes alapján bejön a hangulat, nem fogsz csalódni.

2022.01.10 Málinger Zsolt

Csodálatos mestermű. Jobb ember lettem tőle.

2014.11.05 Pumpu

Őszintén szólva én egy kicsit unatkoztam rajta, pedig nem volt rossz, csak engem nem tudott igazán megszólítani.

A film pénzügyileg is sikeres volt, így Kurosawa életében egy újabb termékeny időszak következett el. Szerző: Bogi87

A moszkvai Nemzetközi Filmfesztiválon elnyerte a fődíjat és a FIPRESCI díját.Szerző: Bogi87

Több mint 20 millió jegyet adtak el a filmre a Szovjetunióban.Szerző: Bogi87

Ez volt az első 70 milliméterre készített és szovjet-japán koprodukcióban készült filmje.Szerző: Bogi87

Amikor a rendező 1973-ban a Moszfilm orosz filmstúdiótól meghívást kapott, akkor nyílt rá lehetősége, hogy Szibériában elkészítse a filmet.Szerző: Bogi87