Pandora szelencéje

Pandora szelencéje

Die Büchse der Pandora

A Pandora szelencéje című romantikus krimi főhőse Lulu, egy özvegy újságkiadó, aki Peter Schön szeretője. Közeli barátságban áll a kiadó fiával és a gnómszerű lánykereskedővel, Schigolch-chal. A bajok akkor kezdődnek, amikor Schön bejelenti, hogy újranősül, és tovább passzolja Lulut… Több

Rendező: G.W. Pabst
Ország: Németország
Premier: 1929.01.30.
Alice Roberts

2017.07.02 kmona

Érdekes élmény némafilmet nézni. Nem állítom, hogy nagy kedvencem lett a műfaj, de én sokkal rosszabbra számítottam. Nagyon jó élmény. Olvasni kell :) El tudom képzelni, hogy már ettől sokan elfordulnak a filmtől. Viszont a téma nagyon is fajsúlyos amit tárgyal. Igazán időtálló tudna lenni ez az alkotás.

2016.01.30 Domino

Arra számítottam, hogy valami trillázó zongorakísérettel ellátott groteszk filmet fogok látni. Azonban ez a film nagyon ad egy gyomrost, elképesztően drámai. Némafilm, ezt jobb ha tudjátok, ebből kifolyólag rengeteg olyan hatás elveszik, amihez meg v... Több

A film összbevétele 9 950 dollár volt (imdb.com).

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben. Szerző: rbernadett

Fritz Kortner állítólag nem szerette és nem is tisztelte Louise Brooksszot, mert nem tartotta tapasztalt színésznek. Szerző: rbernadett

A történészek szerint Countess Anna a mozi legelső leszbikus karaktere. Szerző: rbernadett

G.W. Pabst örök érvényű remeke arról nevezetes leginkább, hogy Lulu (Louise Brooks) személyében megalkotta az ártatlanul csábító nő archetípusát. Szerző: Archívum