Drakula halott és élvezi

Drakula halott és élvezi

Dracula: Dead and Loving It
JRD

Drakula (Leslie Nielsen) a világ legveszélyesebb teremtménye, aki meglátja, meghal - a nevetéstől. Kikászálódik odvas koporsójából pókhálós pincéje mélyén és elindul vadászni. Ám a vadász könnyen válik prédává, a modern tudomány vívmányaival felvértezett kutató prédájává. A valaha rettegett gróf mára kicsit kijött a gyakorlatból, néha melléharap. Mindent megtesz, hogy ismét jéggé dermedjen az, aki összeakad vele, de valójában már saját maga sem veszi komolyan önmagát.

Rendező: Mel Brooks
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország
Premier (HU): 1997.04.10.

2023.08.03 Jocpappa

10/3 – Cringe

Leslie Nielsen filmeken nőttem fel. Mind a karakter, mind a humora rendkívül közel áll hozzám. Ezt a filmet viszont elképesztően kínos élmény volt nézni. Mel Brooks humorvilágát Adam Sandler is leiskolázza gyengébb pillanataiban.

2015.05.13 dulkap

Számomra az egyik legjobb paródiafilm, talán az egyik utolsó, ahol még nem az altesti poénokon van a hangsúly és nem az a cél, hogy minél több filmet belepakoljanak. Ha adja valamelyik tv-csatorna (elég sokszor van ez így), akkor mindig megnézem és baráti társaságban sokan vannak így és gyakran idézgetünk is. "Igen gazdám..."

2022.03.03 JRD

Remek kikapcsolódás... Mel Brooks módra

Leslie Nielsen a nagy nevettetők egyike volt. Érett férfikorban köszöntött rá az igazi hírnév. Nem kisebb komédiákban tűnt fel, mint a Csupasz pisztoly-trilógia, a Sziki-szökevény, a Mr. Magoo vagy a Drakula halott és élvezi. Szerencsém volt. Moziban láthattam ezt a filmet, nagy Nielsen-rajongók között ülve, így ha lehetett, a hangulat még jobb volt. (Megjegyzem: egy moziban végignézni egy ilyen komédiát sokkal viccesebb, harsányabban nevetős, rekeszizomlázas kaland, mint ha egyedül nézed otthon a tévét!) Mindenesetre a mozi végeztével izomfájdalmakkal, még mindig hangosan röhögve mentünk ki a moziból. A klasszikus Stoker történet vicces feldolgozásában nem fukarkodtak látvánnyal, a jól beszúrt szövegekkel és vicces szituációkkal. Nielsen remek választás volt erre a szerepre, akárcsak Sinkovics Imre a szinkronra (eredeti hanggal sem rossz, de ebben az esetben Sinkovics hangja hozzátesz egy kicsit a filmhez). Ezektől függetlenül a film viszonylag nagy bukásnak számított Amerikában, de ezt már megszokhattuk. Valahogy az amerikai ízlés sekélyesebb, mint mondjuk egy európai vagy ázsiai. Viszont kikapcsolódásnak, könnyed szórakozásnak jó választás egy popcorn mellé. Szóval filmkalandorok! Filmre fel, és jó szórakozást!

2017.08.31 Deku

Nagyon elkomorodtam amikor megnéztem ezt a filmet, teljesen mást vártam és nagyon unalmas lett. Nem volt benne semmi eredeti és túl ment azon a szinten amit én még szeretek.

2019.01.06 dailyfilmsan

Leslie Nielsen a nagyiskola atyja ha humorról beszélünk. Nagyon ott van a szeren ez a filmje is. Minden lépésben megegyezik a drakula filmekkel és mivel kötött a menete a filmnek így nem volt akkora szabad keze a készítőknek hogy minden hülyeséget b... Több

Amikor Mel Brooks és a többiek először összeültek az egyik elsődleges kérdés az volt, hogy a film fekete-fehérben mutassák-e be, mint Brooks korábbi, Az ifjú Frankenstein (1974) című filmjét, ami ezzel a régi Frankenstein filmeket idézte. Végül ezt az ötletet elvetették, főként Steve Haberman javaslatára, aki szerint számos, színes feldolgozás készült azóta Drakula történetéről, többek között a Francis Ford Coppola által készített Drakula (1992).Szerző: rbernadett

A jelenetben, amikor Steven Weber beledöf egy karót Lucy szívébe, Mel Brooks nem mondta el előre, hogy kb 200 gallon vér (kb. 757 liter) fog ráfröccsenni, ezért a meglepődés az arcán teljesen őszinte. Szerző: rbernadett

Ezt a filmet, Drakula halott és élvezi címmel mutatták be Magyarországon. Szerző: rbernadett