Egy sorozatgyilkos nyara

Egy sorozatgyilkos nyara

Summer of Sam

1977 hosszú, forró nyarán New York bevándorlók lakta külvárosainak lakóit egy eszelős gyilkos tartja rettegésben. A 44-es pisztolyt használó tettes előszeretettel csap le magányos, fiatal lányokra, vagy az autóban önfeledten csókolózó párokra. Mindeközben Bronx olasz negyedében telnek a mindennapok, de a gyilkosságok árnyékában minden megváltozik. Lassan a környékbelieken is úrrá lesz az őrület, s mialatt a rendőrség után már a maffia is az elmeháborodottat hajszolja, a régi cimborák lassan egymásban is tömeggyilkost látnak és megkezdődik a boszorkányüldözés.

Rendező: Spike Lee
Premier (HU): 2000.02.03.
Bebe Neuwirth
Spike Lee

2023.03.04 Bafam Nézhetetlen

Nagyon gyenge

Nagyon gyenge, nagyon üres ez a film. Sajnálom.

2016.10.04 Ghotik

Érdekes a téma és a rendezése nem rossz. A színészek viszonylag jól alakítanak. Érdeklődéést felkelő és izgalmas film, ugyanakkor kell hozzá egy erős idegzet.

2015.03.10 olgaasFug

Hát, itt aztán van minden. A karakterek jellemei rendkívül változatosak és nagyon jól kidolgozottak. A cselekmény, ami egy nyár alatt történik, New Yorkban nagyon jól van felépítve. Mindenkinek csakis ajánlani tudom, hogy nézze meg ezt a filmet, érdemes!

2018.07.05 majkymi

A cselekmény szempontjából nagyon sűrű a film, egy szusszanásnyi időt sem hagy. Adren Brody alakítása pedig szerintem elképesztő teljesítmény. A film egy olyan környezetbe repít, amit nem minden nap lát az ember, és ettől nagyon jó átélhető atmoszférateremtő ereje van.

Értékelés: 6.5/10
(2018. 03. 20.)
A Summer of Sam egy kiváló dráma, izgalmas krimi, remek színészi alakításokkal, egyedül a sorozatgyilkos karaktere vész el ebben a fantasztikus kavalkádban. Viszont önmagában a filmmel semmilyen baj sincs, így nehéz volna túl alacsony pontszámod adni neki, inkább ajánlani tudnám a megtekintését. Több