Az évszázad rablása

Az évszázad rablása

El robo del siglo

Argentína valaha volt legnagyobb bankrablásának története. Megtörtént eset alapján.

(csd)

Rendező: Ariel Winograd
Forgatókönyvíró: Alex Zito, Fernando Araujo
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Argentína
Premier: 2020.01.16. | Netflix (2019.01.16.)

2022.10.13 Robinson76

Az évszázad fapados rablása

A megtörtént esetet feldolgozó sorozatban hatszor nagyjából 50 percre vágták a részeket, ami így korrekt tempót ad a műnek. Az akció egyértelműen a sorozat második felére erősödik fel, a titkos bűnszervezet bevonásával, akik hajtóvadászatot indítanak a rablók ellen, mert azok tartoznak nekik. A bankrablós téma általában hálás, mert sokan szeretik, és nem kell hozzá hatalmas gonddal megírt forgatókönyv, itt például ezt maga az élet írta. Néha mégsem jön ki a lépés, ami sajnos erre a szériára is igaz. Ugyan megpróbált hiteles és életszagú lenni az alkotás, de végül verejtékes és izzadtságszagú lett, a kisstílű emberek alkotta és igencsak amatőr, sőt, sokszor inkább pancser rablóival. Szóval nem túl pörgős, nem túl agyafúrt és nem is túl kidolgozott sorozat ez, ezért nem is tűnik ki a felhozatalból.

2020.04.15 Fiximan

Egyszerű de határozott történetvezetés, ami mögött volt alkotói vízió. Az ilyesmit nagyon tudom értékelni!

2020.03.11 Galuska

Ez a történet kétségkívül megért egy megfilmesítést, és az alkotók nagyon is jól nyúltak hozzá a sztorihoz. Le a kalappal, lebilincselő film született.

2020.05.15 Tamás

Izgalmasan keveri a heist és a vígjáték elemeket, engem ezzel fogott meg, és hát igen, az, hogy megtörtént esetről van szó, az egy külön említésre méltó vonal. Nem sokat vártam, de sokat kaptam, ajánlom!

2020.06.12 sipekimate

Nem sok latin-amerikai sorozatot láttam, de el kell gondolkodnom rajta, hogy ezen változtatnom kéne, ha ilyen minőséget tudnak hozni. A háttértörténetet nagy vonalakban ismertem, vagyis hallottam róla, és aztán utána is olvastam, miután végignéztem. Ez egy plusz pont, amit a széria számlájára tudok írni. :)