Első a szerelem

Első a szerelem

Prime

A frissen elvált, 37 éves Rafi, aki a divat világának kifinomult, magasabb szféráiban mozgó, katolikus, ám vallását nem gyakorló fényképész-producer, egy szép napon megismerkedik Daviddel, a 23 éves zsidó származású szobafestővel. Egy szempillantás alatt egymásba szeretnek. David és Rafi előtt nagy feladat áll: nemcsak a köztük lévő 14 év korkülönbséggel kell megküzdeniük, hanem az egész addigi életük és társadalmi hátterük közötti óriási szakadékkal, valamint David hagyománytisztelő anyjának elvárásaival is. Rafi élete e keserédes időszakában pszichológushoz fordul. Dr. Lisa Metzger értő módon hallgatja érzelmi viharaival küzdő kliensét, és azon fáradozik, hogy segítsen… Több

Rendező: Ben Younger
Író: Ben Younger
Premier (HU): 2006.02.16. | Netflix (2024.01.04.)

2021.12.29 dandelion1983

Aranyos film, de túl sokat nem szabad várni tőle. Nagy előnye, hogy erről a témáról még nem készült annyira sok alkotás. Egynek jó.

2019.02.21 indingo

A téma szokványos és sablonokra épül és ami mögötte megbújik nem a kedvencem de ettől még sajnos megnéztem pedig Uma Thurmant sem annyira kedvelem, de mivel voltak jó filmjei is adtam egy esélyt, hát kár volt.

2020.09.24 Crystaldeer

az előttem hozzászólót követve, nekem valamiért nem volt olyan nagy áttütés ez a film. Azt mondanám, hogy Meryl Streep sokat dobott a filmen, de amúgy elég vontatott és unalmas volt. Egy teljesen átlagos romantikus film.

2015.03.01 szlica

Meglepő a sztori, de épp ezért olyan jó. Romantikus történet egy 40es nő szemszögéből, ahogy önmagát próbálja legyűrni és elfogadni, hogy egy fiatal srácba szeretett bele.

A kutya, ami Meryl Streep lábán ül, miközben ő szendvicset eszik a férjével, valóban a színésznő kutyája, Digby.Szerző: rbernadett

Rafi szerepét eredetileg Sandra Bullock kapta volna, azonban ő olyan nagy mértékű változtatásokat kért az író/rendező Ben Youngertól, hogy az visszautasította azokat, így Bullock visszadobta a szerepet. Csak két héttel a felvétel előtt sikerült szerződtetni helyette Uma Thurmant. Szerző: rbernadett

Rafi 37, Dave pedig 23 éves, ami egy vicces utalás lehet a film angol címére (Prime=Prím), ugyanis mind a kettő prím szám. Szerző: rbernadett

A narancsvidék
2003