Játssz egy Samsung Galaxy A20e-ért ·  Fórum Login

Vélemények: Fehér isten (2014)

Film imádó   2020. 04. 22.

Kár hogy a valóságban is bánnak rondán a kutyákkal és más állatokal és ettől eszembe jutott hogy a milyen szerencsések azok a kutyák akiket nem dobnak ki az utcára vagy nem kínozzák meg őket vagy éhen halnak stb... és ha rosszul bánnunk az állatokal vissza vághatnak nekünk.

indingo   2017. 04. 10.

Untam. Nagyon untam. A történet hagy kívánni valót maga után. Értelmetlen volt az egész . Kár volt érte pénzt pocsékolni. A színészek játéka minősíthetetlen.

Deku   2017. 12. 09.

Mint utólag kiderült igazi balgaság az egész film az elejétől kezdve. Fenntartásokkal kezeltem a filmet az elején de kiderült, hogy ezt feleslegesen tettem. Néhány pillanata egészen megindító tud lenni, zseniális és remek film.

Edii   2015. 04. 23.

Érzelmileg engem nagyon megviselt ez a film, de mindenképp érdemes megnézni . A színészek semmit nem tesznek hozzá a filmhez (egyedül Thuróczy Szabolcsa az, aki nagyon hiteles volt!) DE a kutyák, hihetetlenül fantasztikusak voltak, nem is találok rá szavakat. Az összes kutyás jelenet megindító volt, ahogy a főszereplő állattal bántak, az teljesen kiborított, mivel tudom azt, hogy ez a valóságban is megtörténik...A kutyák elvitték a hátukon az egész filmet!

diumiu   2017. 12. 30.

Nem tudom hova tenni ezt a filmet. Tetszett is meg nem is annak ellenére hogy szeretem a kicsit elvont filmeket illetve azokat amelyeken lehet agyalni, de ezzel nem tudok mit kezdeni. Érdemes megnézni, már csak azért is, hogy ki hova tudja tenni, de nekem vegyesek az érzéseim.

VvV   2018. 11. 18.

Még mindig keresem a film élvezeti értékét, de nem találtam. A története nekem semmit sem adott.

hsanya182   2016. 12. 26.

"Minden ami szörnyű a szeretetünkre éhes" Avagy a film a kutyák bosszújáról, amit az emberek tettek velük. Kalandos történet egy gazdi és egy kutyáról hogy szakadnak el egymástól, majd találnak egymásra... Akik szeretik a kutyákat, annak érdekes kis szinte már horrorisztukus busszúba átcsapós dráma. Egynek elmegy.

Bazzzsi   2017. 11. 01.

Úgy volt beharangozva, hogy egy nagyon különleges film készült. Biztos keresni kell benne az átvitt értelmeket, de számomra egy katyvasz az egész film.

sabnock666   2018. 08. 28.

Nem nyerte el a tetszésemet, unalmas, lapos, klisés, és vontatott volt, a képi világa nem tetszett. A színészek is rosszul játszottak. Nem ajánlott kategória. Nekem abszolúte nem jött be.

Lonka   2017. 07. 24.

Psotta Zsófia játéka engem kifejezetten zavart. A története zavaros és érthetetlen, attól még hogy 100 kutyát beeresztünk egy térbe nem lesz eladható egy film.

hackerjulcsi   2015. 01. 26.

Borzasztó film. A rendező kitörölhetné vele a fenekét. A kameratechnika olyan volt, mint egy régi családi felvételen a nagypapa remegő keze, szánalmas. A színészek 90%-a gyenge és hiteltelen volt.. a Főszereplő kislányról ne is beszéljünk. Ha megnézitek, akkor csak online, ezért nem éri meg pénzt kiadni(dobni)... egyáltalán a címadást sem értem, indokolatlan. Ez nem művészet, hanem szörnyűség... nem is értem, hogy miért értékelik ennyire túl.. förtelem! Kár, hogy nem tudok -1 csillagot adni erre a borzadályra.

Timcsi   2016. 06. 19.

Nagyon-nagyon nem tetszett, kínszenvedés volt végig nézni, nem is értem hogy ez valakinek hogy tetszhet. Végtelenül rossz az alaptörténet.

sipiarpi   2016. 09. 06.

Egynek jó volt, de nem vagyok lenyűgözve. Láttuk a témát már máskor és máshol jobban bemutatva. Gyerekként talán megérintene a sok „hülye felnőtt” bántja a kutyusokat és az őket védő Lilit története de ebből már kinőttem.

superxaba   2015. 05. 31.

Számomra csak az nem világos, hogy ez a film ez egy lányról szól, aki nem tudja, hogy mit akar, vagy egy kutyáról amelyik viszont igen? Illetve hogy honnan a nyavalyából szedtek össze ennyi kutyát a forgatásra?!

Pappcsino   2016. 12. 14.

Nagyon kívábcsi voltam a filmre, korábban se jót, se rossat nem hallottam róla. Nekem nagyon nem tetszett, gyenge volt és lapos. A színészek sem voltak jók benne, úgyhogy elég nagy csalódás.

Zoe091   2016. 09. 28.

Aki szereti a kutyás filmeket, annak biztos, hogy tetszeni fog. Ahhoz képest, hogy magyar film, nagyon látványosan meg tudták csinálni. Nem lehetett egyszerű a sok kutyust betanítani.

macikutya   2015. 06. 29.

Ha készült olyan magyar film az utóbbi időben, ami igazán nagy nemzetközi sikereket ért el, akkor az mindenképpen Mundruczó Kornél Fehér Istene volt. Ez a film hosszú évek óta az egyik legjobb magyar produkció amit csak láttam. Nagyon tartalmas, és mondanivalóval teli filmet láthatunk, aminek nagyon örültem az az, hogy a filmben szereplő összes kutyus utána gazdira talált. Szép film.

dóri   2015. 04. 10.

Ennek a filmnek nem sikerült lekötnie. Borzasztóan unatkoztam rajta, pedig az alap konklúzió jó volt, de nem sikerült átadni, talán a színészi játékok miatt. Minden negatív kritikámat félre téve, a zárókép fantasztikus volt és nagyobbat ütött mint az egész film.

Cordelia Bennett   2016. 04. 28.

Szimbolikus film, ami nem a kutyák valódi természetéről, viselkedéséről szól, hanem az elnyomott társadalmi rétegekről. Megható, hogy a főszereplőt alakító kutyák kivételével menhelyi kutyák játszottak a filmben. Kedves volt a "Fogadj örökbe egy filmsztárt!" kampány a bemutató után. A színészi alakítások (az amatőröké) engem is zavartak, de összességében megnézendő film.

Timike   2016. 08. 05.

Nálam csúfosan megbukott! Ki volt ettől annyira elájulva? Egy vasárnapi ebéd utáni szieszta alkalmával jobb történetet írok........

goldfisy   2015. 05. 07.

Vízió egy elképzelt Budapestről, nagyon elvont film, melynek társadalmi és politikai olvasata van. A mögöttes tartalmat keresők és a szórakozásra vágyóknak egyaránt tetszhet a film.

sullerb1022   2015. 04. 24.

A színészek miatt nem tetszett annyira. A kislány anyja (szerencsére csak pár mondata volt ), kb. mintha egy bevásárlólistát olvasna föl, az volt az érzése az embernek. A többi szereplővel is ugyanez az érzésem volt sokszor. A kutyák viszont lenyűgözőek voltak.

punktum   2016. 06. 25.

Nagyon- nagyon vártam, de csalódnom kellett. Nem tetszett, de nagyon nem.

Timejja   2015. 05. 04.

Nem szeretem a magyar filmeket, de ennél a film nézése közben eszembe sem jutott, hogy "már megint a ma megszokott magyar minőség". Sőt. Örülök, hogy legalább néhány rendező próbál visszatérni a minőségi filmrendezéshez. Maga a film az ember egyik legdurvább, elnyomott rémálmát váltja valóra: mi történne, ha az ember legjobb barátjának tartott kutya hirtelen ellen fordulna, és az őt ért sérelmekért (jogosan) bosszút állna. Ebből a szempontból nekem Hitchcock Madarak című filmjét juttatta eszembe, de itt még fájdalmasabb volt a szembesülés azzal, hogy az ember csak magának köszönheti, hogy még egy szeretető lény is ellene fordul. A történet nagyon jó, egy pillanat alatt nem unatkoztam, én inkább feszültnek nevezném a film hangulatát, de ezért is köti le úgy az embert. A színészek munkájával azonban én sem vagyok elégedett, a kislány hangja engem nagyon irritált, néha nem is értettem mit makog. A kutyák viszont hihetetlenül jók (és ijesztőek) voltak, nagyon örültem neki, hogy a forgatás után mindet örökbe fogadták.

Sipos Csongor   2016. 08. 18.

Kétes érzéseket váltott ki belőlem ez a film, ugyanis érezhetően odafigyeltek mindenre a készítők, a párbeszédek átlagosak, de azon kívül remek forgatókönyvvel operál, és még azt is rá lehet fogni, hogy elgondolkodtató, habár kicsit túlságosan sarkítottak lettek néhol a szereplők, mint például az állatellenes ultra apuka. De emellett sok helyen (színészi alakítás, fent említett dialógusok) kifejezetten amatőr, és emiatt nem igazán versenyképes a világszínvonallal szemben... pedig olyan közel volt :D

Quinlan   2015. 09. 04.

Kellemesen csalódnom kellett ebben a filmben. Totál elzárkóztam tőle hogy akárcsak bele pillantsak. Esélyt se akartam adni neki ami mint így kiderült utólag hatalmas hiba lett volna. Szóval ha bármi kétségeid vannak is, adj neki egy esélyt.

epeeer   2015. 03. 31.

Nagyon jó MAGYAR film! A lány is jól játszik bennne, de a kutyák lenyűgözőek!

ferdi95   2015. 01. 26.

A világ legrosszabb filmje véleményem szerint. Minden rossz megmutatkozik ami egy filmben készült ha már arra nem volt pénz hogy normális szereplőgárdát állítsanak fel akkor miért kellet kétórás filmet csinálni egy semmilyen történettel. nem értetem. Szörnyű volt!

Bau1981   2015. 02. 09.

Ismét egy film, ami annyira megosztotta a társadalmat, hogy vagy 5 csillag, vagy 1 csillagot érdemelt tőlük. Én mégis a kettő között őrlődtem. Szerintem egy nagyon jó film, Mundruczó maradandót alkotott, engem megfogott, a megvalósításban láttam sutaságot. Függetlenül attól, hogy van kutyám és bár a durva jelenetek engem is feszültté tettek (párom ki is ment a filmről és haza is ment), de igazi mondanivalója van a társadalom számára. Láttam a werkfilmet is, amiben a kutyás jelenetekkel kapcsolatban nyilatkozott a rendező és az állatvédők, ez megnyugtató volt, főleg, hogy utána néztem meg a filmet. Minden kutya nagyon ügyesen szerepelt! 10/8

edelenyberes   2015. 02. 23.

Nagyon vártam és természetesen beültem rá moziba. De, hogy egy két órás film első másfél(!) órája dögunalom legyen... a szereplők szinte irritálóan gyengék, nem volt nehéz dolga a kutyáknak, hogy übereljék őket. A végére azért csak beindult a film és a katarzis sem maradt el. Kár, hogy ennyire elhúzták és hogy ennyit kellett várni rá. Ha nem magyar film lett volna (talán jobb is lett volna) valószínűleg a felénél abbahagytam volna...