Golden Boy

Joe Bonaparte (William Holden) a tehetséges, ifjú hegedűművész bokszoló szeretne lenni, hogy felnézzenek rá az emberek és több pénzt keressen. Bonaparte apja (Lee J. Cobb) a fiút mindenképpen a zenei pályán szeretné tartani, miközben Joe menedzsere (Adolphe Menjou) és… Több

Premier: 1939.09.05.

2018.11.29 JcWh

William Holden színészi debütálása

William Holden a kedvenc színészem és legelső igazi alakítása az egyik kedvencem tőle. Nem meglepő, hogy ezzel a filmmel egyből belépett a nagy színészek közé, persze legendássá csak a Sunset Blvd. után vált. Holden teljesen hitelesen játssza az érzékeny hegedűst és a kegyetlen bokszolót egy szerepben. Ha azt nézzük, hogy ez volt az első igazi főszerepe, akkor még megdöbbentőbb, mennyire tehetséges volt már akkor is. Elsősorban nem a szerelmi szál tetszett a filmben, hanem inkább az apa-fiú kapcsolat, néhány jelenet Holden és Cobb között igazán érzelmesre sikerült. Természetesen Barbara Stanwyck alakítása is csodálatos volt ebben a filmben. Ahhoz képest, hogy 1939-es filmről van szó abszolút élvezhető és mai szemmel is befogadható volt. Készítettem feliratot a filmhez, szerintem érdemes megnézni.

William Holden későbbi elmondása szerint, amikor meglátta a saját nevét a Golden Boy premierjén a filmplakáton, arra gondolt, hogy az nem jelent számára túl sokat, ő ugyanaz az ember maradt, aki eddig is volt. Holden karrierje során végig hasonlóképpen viszonyult színészi mivoltához.Szerző: JcWh

William Holden nemcsak Barbara Stanwycknek, hanem Rouben Mamouliannek is sokat köszönhetett, akire saját elmondása szerint úgy tekintett a forgatás alatt, mintha az apja lett volna.Szerző: JcWh

Barbara Stanwyck még a filmhez készülő promóciós fotózásnál is William Holden segítségére volt, és a Holdenről készült legjobb fotókat preferálta, még ha ő maga nem is a legelőnyösebb szögből látszott is rajtuk.Szerző: JcWh

Mivel William Holden a szerep elfogadása időpontjában még csak 20 éves volt, a szülei hozzájárulására is szükség volt a szerződés aláírásánál.Szerző: JcWh

A stúdió képviselői és a rendező épp egy Joe Bonaparte nővére, Anna szerepére esélyes színésznőről tekintettek meg egy casting videót, amikor Rouben Mamoulian felkiáltott, hogy a felvételen a színésznővel szereplő fiú a "Golden Boy". A fiú William Holden volt, akiért azonnal elküldtek valakit a Paramount filmstúdióba.Szerző: JcWh

Tuti gimi
2003