Leoni

Miklós elkeseredetten keresi az 'igazit', ezért 117 lánynak ír levelet. A 25 éves férfi fél éven át levelezik a 19 éves Lilivel, mikor végre eljön a személyes találkozó ideje. Lilia és Miklós azonnal egymásba szeretnek, látszólag semmi nem állhat a boldogságuk… Több

Rendező: Gárdos Péter
Forgatókönyvíró: Gárdos Péter, Marianne Ahrne
Ország: Svédország, Izrael, Magyarország
Premier (HU): 2015.12.17. | Filmio (2023.04.20.) | Netflix (2023.12.14.)

2024.02.26 Tomipapi Nézhetetlen

Egy szokásos gyenge magyar film. Kritikán aluli. Ebből a jó storyból csak ennyit tudtak kihozni? Szégyen!!!

2017.12.14 Greeta

Izgalmas volt fekete-fehér filmet moziban, széles vásznon látni. Kicsit visszaugrottunk az időben. A film történetében is egy igényes alkotás egy különleges történettel.

2016.06.19 Timcsi

Nem rossz film, az alaptörténete érdekes és különleges. Voltam benne üresjáratok, amelyek unalmasak voltak, a fekete-fehér megjelenítés remek ötlet volt.

2016.04.04 Annuska

Nagyon lassan csordogáló filmecske, de nem mondanám unalmasnak. A története még akár amerikai szirupos is lehetne, de nem az. Egyszer mindenképpen ajánlott megnézni. Nekem Kovács Lehel tetszett a legjobban.

2022.07.23 Reitman

Szerintem nagyon jó, de én egy kicsit meg dolgoznék rajta, ha en írnám/rendezném, főleg a mellékszerepeken.

A film 5 364 040 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 4 504 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

(2015. 12. 17.)
Egy film és más semmi
Tényleg azt nyújtja a Hajnali láz, amit ígér: szép és naiv szerelmi történetet. Semmi többet. GERA MÁRTON KRITIKÁJA. Több

(2015. 12. 18.)
A holokauszt csak háttér a szerelemhez
Gárdos Péter tíz éve dolgozik filmjén, melyben szüleinek megismerkedését meséli el. A mozi alapjául szolgáló regény óriási sikert aratott szerte a világon, de hogy teljesít a film? Több

(2016. 01. 05.)
Kiválasztok egy lányt és szerelmes leszek belé
A gyönyörű képek és a nagyszerű színészek ellenére most sajnos mégis úgy érzem, hogy a regény erősebbre sikeredett; pedig nagyon reméltem, hogy a film még a könyvet is lepipálja. Több

Értékelés: 7.5/10
(2015. 12. 27.)
Nagy szerelem, egy csepp megalkuvással
A regény sikere hatalmas érdeklődést és jókora elvárásokat támasztott a Hajnali láz filmváltozata felé. Sikerül-e dupláznia Gárdos Péternek? Több

Értékelés: 7.5/10
(2015. 12. 17.)
Nagyon hálátlan dolog a Saul fia évében egy újabb Holokauszt-filmmel előállni Magyarországon, és ez még akkor is igaz, ha a Hajnali láz nem is igazi Holokauszt-film, hanem inkább egy régimódi szerelmi történet. Több