Berto49
Szirtes Ádám
Bárdy György
Bárdy György
Görbe János

Kós Ferenc elgyötörten, betegen érkezik meg a háborúból. Míg odavolt, felesége meghalt, kisfiát sógornője, a púpos Tera nevelte. A lány Ferencet is elhalmozza szeretetével, hisz titokban szerelmes a férfiba. Ferenc azonban hamarosan új asszonyt hoz a házhoz, a szép Zsuzsát. Tera ahol csak lehet, bosszantja, gáncsolja az asszonyt. Ferenc sokáig csak tétlenül nézi, hogy megy tönkre családi boldogsága...

Forgatókönyvíró: Sándor Tatay
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1959.01.15.

2019.11.13 Lesnik

Nagyon jó.

2017.09.09 Berto49

Talán ez a legjobb Makk Károly film? Ebben még nem voltak a sok esetben maníros bevillanások (Macskajáték). Szinte görög sorstragédia fantasztikus szereplőkkel. Psota alakítását mindenki zseniálisnak tartja – én is! – de mellette Görbe János, Bara Ma... Több

2017.07.03 Chatman

Görbe János munkáját sem lehet kihagyni ebből az egész, fantasztikus összhatású filmből.

2016.10.26 Stiff

szerintem a magyar filmtörténet egyik legkeserűbb, legpesszimistább darabja ez a film. remek színészekkel, de sötét hangulattal

2015.12.13 Penge

Psota Irén kiváló alakítást nyújtott. Nekem ő volt a kedvencem. Különben nagyon kegyetlen és tanulságos film általános, emberi dolgokról.

Jellemző az 1958-as állapotokra, hogy a rendező, Makk Károly tudta nélkül vitték ki a filmet San Franciscóba. A filmgyár udvarán közölték vele, hogy megnyerte a legjobb filmnek járó Golden Gate- díjat.Szerző: Berto49

A San Franciscoi Nemzetközi Filmfesztiválon Makk Károly Golden Gate-díjat nyert 1958-ban ezért a rendezéséért.Szerző: KaTuS55

A Magyar Művészeti Akadémia tagjai 2012-ben beválasztották a legjobb 53 magyar film közé. Szerző: Bogi87

1957 és 1964 között több mint 100 magyar film készült, mégis ezt az egy filmet választották ki a kritikusok a budapesti tizenkettő közé.Szerző: Bogi87

A film szinte már-már beillik a görög tragédiák sorába, annyira elkeseredett és pesszimista. Szerző: Bogi87

(2016. 02. 28.)
Ma is azonnal magába tudja szippantani a nézőt a történet, amelyet ez a fájdalmasan szép film elmesél nekünk. 8/10 Több