Henry: Egy sorozatgyilkos portréja

Henry: Egy sorozatgyilkos portréja

Henry: Portrait of a Serial Killer

A Henry: Egy sorozatgyilkos naplója című krimi igaz történetet dolgoz fel és a kegyetlen sorozatgyilkos, Henry Lee Lucas és társának, Ottis Toole-nak a kegyetlen ámokfutását ismerhetjük meg általa.

(dulkap)

Premier: 1986.09.24.

2017.07.10 matyas

Nagyon beteg film, de inkább azt mondanám, hogy a két sorozatgyilkos őrült volt beteg, hogy efféle dolgokat megcsináltak. Miért kell egyáltalán filmet készíteni ezeknek a nem normális bűnözőknek az életéről? Nem felemeli az embert, nem hozzáad az emberhez, hanem csak lehúz.

2016.10.04 Ghotik

Érdekes témájú film, de lehetne kicsit pörgősebb. A sztorija tényleg leköti a nézőt. A színészek alakítása átlag, kicsit többet is ki lehetett volna hozni a filmből.

2015.03.21 Alphik

A film története valóban borzalmas, de maga a film nem rossz. Szerintem a rendezőnek egész jól sikerült elkapnia a gyilkos személyiségét és gyilkolási motivációjának ábrázolása is kiválóan sikerült.

A film összbevétele 609 939 dollár volt (imdb.com).

16 mm-es filmre forgatták a történetet.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az amerikai mozikba 1990 szeptemberében jutott el a film (addig a forgalmazók sem hittek a sikerében).Szerző: ArpiHajdu és Réci

A korhatárbizottság nem tudott dűlőre jutni a film besorolásával kapcsolatban. Az X-es besorolás alapvetően a pornófilmeknek járt ki, így a film miatt bevezették az NC-17 (azaz felnőtteknek szóló, nem pornográf tartalom) kategóriát.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A rendező, John McNaughton kezdetben kézikamerás felvételekben gondolkozott, ám egy operatőrváltás miatt épp az ellenkezője lett a végeredmény, a statikusság.Szerző: ArpiHajdu és Réci