Holy Motors

Sötétedéstől hajnalig: néhány óra Oscar életéből, aki misztikus karakterként egyik életből a másikba utazik ezalatt. Egymás után válik befolyásos főnökből merénylővé, majd koldussá, szörnnyé, családfővé. Mintha mindvégig szerepeket játszana, méghozzá tökéletesen átlényegülten - de hol vannak a kamerák, a közönség? Oscar egyedüli társa Céline, a karcsú, szőke hölgy a hatalmas limuzin kormánya mögött, amely Párizs utcáin keresztül-kasul fuvarozza Oscart álló éjjel. Mintha egy következetes bérgyilkos lenne, aki áldozatról áldozatra jár. Gyönyörű bestiák, szellemek üldözője, titokzatos erők által hajtva. De hol lehet az igazi családja, élete, önmaga?

Rendező: Leos Carax
Forgatókönyvíró: Leos Carax
Ország: Németország, Franciaország
Premier (HU): 2013.03.14.

2016.04.13 Phalanx

Nem is értem, hogyan válogathatták be az Arany Pálma esélyesei közé ezt a filmet. Rémes. Tényleg szörnyen elvont és torz az egész. Nem is néztem végig.

2015.08.19 Imádom Nagy Antalt

Mi történt itt? Ez mi volt? Miért úgy volt? Ő ki volt? Nehéz vizsga lenne, ha mindezekre válaszolnom kellene a Holy Motors-szal kapcsolatban. Nem kérdés, ez egy művészfilm, de valami olyasfajta, amit egyesek élvezni és szeretni fognak, mások pedig sz... Több

2015.08.29 nagynesze

A főhős, Denis Lavant páratlan alakítást nyújt ebben az embert próbáló szerepben, ami végül is szerepek összessége. Egy szerepet is nehéz eljátszani megfelelő mélységgel, de ő vagy 10-11 karaktert is elbírt a vállán. Az ezek megformálásához szükséges... Több

2015.10.03 kasztni

Nincs erre jobb szó, mint a kegyetlenül elszúrt. Mert ez a film úgy elpazarolt lehetőség, ahogy van. A színészek társasága is nagyon szedett-vedett, de az operatőr is egy másik bolygón fogócskázott, mert az tuti, hogy nem itt volt.

Eva Mendes szerepét a rendező Kate Mossnak szánta, ám a szupermodell egy másik munka miatt elutasította a felkérést, melyet végül mégsem vállalt el.Szerző: erare

A sofőrt alakító Edith Scob színésznő egyik legismertebb filmje a Szemek arc nélkül (1960) című horror. Georges Franju ezen rendezése és a Holy Motors között sok hasonlóság van - ilyen például az Edith által viselt maszk a film egyik jelenetében.Szerző: erare

A film nyitójelenetét egy E.T.A. Hoffmann darab egyik momentuma ihlette, melyben egy férfi talál a szobájában egy rejtett ajtón, melyen keresztül az operaházba juthat át.Szerző: erare

A francia filmrendező, Claire Denis győzte meg a rendező Leos Caraxot arról, hogy szerepeltesse a filmben az énekesnő Kylie Minogue-ot.Szerző: erare