Inkább lennék özvegy

Inkább lennék özvegy

Hope Gap
De Matt

Edward és Grace hosszú évtizedek óta házasságban él. A pár egy nap meglátogatja egyetlen gyermeküket, Jamie-t, azonban az életük egyik pillanatról a másikra a feje tetejére áll, mikor Edward közli, hogy el szeretne válni. Egyre inkább úgy tűnik, hogy a szenvedélyes indulatoknak semmi sem szabhat… Több

Premier (HU): 2020.09.03.
Forgalmazó: Cirko Film

2021.07.22 De Matt

Beszéljünk őszintén, ha lehet...

Nagyon jó lélektani és társadalmi dráma, amely őszintén beszél egy válságba jutott család életéről. A film fő erőssége, hogy nem akar meggyőzni arról, kinek van leginkább igaza, hanem inkább arról, hogy a sivár élet okozói nagy mértékben önmagunk vagyunk. A nyugati életforma kiüresedése és a családi összetartozás meggyengülése hosszabb távon nagy tragédiákat okoz, és jó lenne azon elgondolkodni, hogy a házasulandó felek szeretetből vagy csak valamiféle érdekből, esetleg kényelemből választanak párt maguknak.

2019.09.27 Toncsi

Első osztályú dráma, azt boncolgatja, milyen hatással van egy hosszú házasság felbomlása az érintett felekre és a fiukra, aki nem is sejti, hogy valami nincs rendben a családi fészekben. Anette Bening már sok jó filmben bizonyított, és most is hozta ... Több

2019.10.24 kodin1

Érzelmes film, de nem az a fajta rózsaszín, nézhetetlenül szirupos. Sokkal inkább a kiforrottság, megfontoltság jellemzi, szimpatikusak a karakterek, nincsenek fölösleges párbeszédek. És amiért külön plusz pont jár, nem ítélkezik.

2020.01.22 Józsi

Egy ilyen megalkuvást nem tűrő cím után nem is számítottam másra, mint egy ütős drámára. Nem könnyű téma, nem is volt könnyű megemészteni magát a történetet sem. Nem kis dologra vállalkoztak a készítők, de szerintem nem vallottak kudarcot, legalábbis... Több

2020.01.21 shinijimmy

Fontos megjegyezni, ez egy romantikus film, viszont szerencsés módon elkerüli azt, hogy valamilyen melodrámába forduljon át. Talán emiatt egy kissé szikár is a narrációja, törekszik arra, hogy objektíven látasson valamit, és így ehhez kellet némi türelem, de ezt nem lehet negítvumként felróni.

A film összbevétele 633 551 dollár volt (imdb.com).

William Nicholson az 1997-es Tűzfény óta nem rendezett egészestés mozifilmet. Szerző: hp

Az Inkább lennék özvegy története a rendező, William Nicholson "The Retreat from Moscow" (Visszatérés Moszkvából) című színművén alapszik. Szerző: hp

William Nicholson rendező a forgatókönyv megírásakor a saját életéből is merített, ugyanis szülei 33 év házasság után váltak el. Szerző: hp

A film forgatása 2018. július 10-én kezdődött meg Seafordban, Sussexben. Szerző: hp

Értékelés: 8.5/10
(2020. 09. 02.)
Nézetkülönbségek
Az, hogy ez a film egy pillanatra sem közhelyszerű, az nem csak az író-rendezőnek, hanem a zseniális színészi játéknak is köszönhető. Több

(2020. 09. 07.)
Az Inkább lennék özvegy messze nem akkora durranás, mint a Házassági történet, de a maga csendességével (és a pici, tényleg icipici modorosságával együtt is) ínyenceknek való darab. Több

(2020. 09. 07.)
Egy őszinte emberi történet
Nem kell más, csupán két remek színész, egy kiváló forgatókönyv, és az ezekre kíváncsi néző. Az eredmény pedig önmagáért beszél! Több
Fülig beléd zúgtam
Modern család