Sivatagi támadás

Sivatagi támadás

Ice Cold in Alex

A 2. világháború idején Észak-Afrikában egy egészségügyi osztagnak át kell kelni a sivatagon, hogy elérjék a brit vonalakat Alexandriában.

(dulkap)

Forgatókönyvíró: T.J. Morrison, Christopher Landon
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1958.06.24.

2021.01.16 Ádám

Magával ragadó történet. A sok utazás, ellenségek és megpróbáltatás után én is kifáradtam, holott csak a kanapén ültem. Az interakció és kémia is jó a színészek között. Egy élvezhető mozizás.

2017.12.09 Deku

Az alap sztori nekem tetszett mert jó volt a felvetés csak a kivitelezés volt rossz. Való igaz, hogy voltak jó jelenetek és a történet is egész korrekt lett volna de hiányzott belőle valami.

A forgatáson annyira sok és erőszakos légy volt, hogy a stáb legtöbb tagja folyton egy DDT nevű szerrel fújta be magát, ami szert ma már betiltották. Szerző: dulkap

A bárban játszódó jelenetet 40 évvel később felhasználták egy Carlsberg reklámban. Szerző: dulkap

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap