indingo

Trokán Nóra
Lengyel Tamás
Trokán Nóra
Hais Dorottya

Az írók mind elviselhetetlenek lennének? Ezt azért túlzás lenne állítani, mindenesetre András (Fekete Ernő) nem tartozik a kivételek közé. A férfi kreatív igazgatóként dolgozik egy médiaügynökségnél, de a lelkesedése már korántsem a régi. Bár első regénye leszerepelt, András mégis arról… Több

Rendező: Varsics Péter
Forgatókönyvíró: Csurgó Csaba
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2021.08.19. | Netflix (2023.04.20.) | Filmio (2023.12.21.)
Forgalmazó: InterCom

2023.10.30 Klauka89

Nekem átlagos, egyszer nézhető, kikapcsolt igazából.

2022.02.26 indingo

Én vállalom, hogy szeretem a magyar filmeket. A története eléggé kiszámítható, de ezen már meg sem lepődöm. A humora nem volt rossz, bár van benne egy drámai vonal is. A szereplők játéka nem volt rossz, de azért egy jóképűbb férfit is el tudtam volna... Több

2022.01.12 Emmersson

Inkább 4-es alá...

Volt ebben minden - gagyi, klisé, ócska színészi játék és remek alakítás, frappáns ötletek, okos húzások. Kiemelném a hulladék kategóriában Trokán Nórát. Csupán az érdekes fejszerkezete miatt szerepeltetik, valamint a teste miatt. Gyenge volt még - ahogyan a Mindenki című túlértékelt PC-ömlengésben is - Hais Dorottya. Van, akinek nem való a film... Béres Márta (a büdös életben nem hallottam róla!) tanuljon meg artikulálni, akkor még jó színésznő is lehet belőle! Pozitívum: Fekete Ernő a kisujjából rázta ki a szerepet, profi volt. Ahogyan az asszisztense, Dér Zsolt is hozta a laza srác figuráját. A két "regénybéli" szereplő is jó volt. Hegedűs D. Géza pedig még ebben a nyúlfarknyi szerepben is Isten. :) Elek Feri megint férfiatlan dokit, egy poénkodó urológust alakít... de ő már beleragadt ezekbe, pedig több van benne. Állítólag játszott a filmben Ónódi Eszter és Gáspár Sándor, de nekem eskü, hogy nem rémlik! Biztosan épp pislogtam... Az különösen bejött, hogy egy rövid jelenettel, mintegy helyretéve a me too p*csákat, megmutatták, hogyan viselkedik egy IGAZI NŐ, HA MOLESZTÁLJÁK!!! A "regény" bemutatásánál tetszett, hogy mindenki az író hangján beszélt. És valljuk be, a felütés g*ci jó volt. ;)

2023.04.21 Gábor390920

Átlagos vígjáték, mégis van benne valami plusz, amitől mégsem lesz a végletekig sablonos, hanem jól szórakozhatunk rajta.

2022.03.15 F79

Az önáltatás csapdájában

Ismét egy magyar film, ami felkeltette a kíváncsiságomat. Az előzetes és a szinopszis alapján kialakult elvárásokkal ültem le megtekinteni. A színészek egy része számomra ismeretlen volt, így esetükben még az esetleges előítéletek sem befolyásoltak. ... Teljes kritika

A film 31 104 642 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 20 534 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Fekete Ernő elnyerte a legjobb férfi alakításért járó Yellow Umbrella-díjat a Balkán Panoráma Filmfesztiválon, Izmirben.Szerző: hp

A film forgatása 2019 nyarán zajlott, a felvételeket pedig 34 nap alatt sikerült rögzíteni.Szerző: csd

Nagy András operatőr korábban olyan filmeken dolgozott, mint a Fehér tenyér, a Hurok és az Apró mesék.Szerző: csd

A két főszereplő kiválasztásakor az alkotók különösen ügyeltek arra, hogy olyan színészeket találjanak, akik korábban még nem dolgoztak együtt.Szerző: csd

(2021. 08. 19.)
Rossz írókról is lehet jó filmet csinálni
Mer karcos, szabálytalan, és picit más lenni. Egy ideális világban jóval több ilyen közönségfilm készülne. Több

(2021. 08. 27.)
Kellemes hidegzuhany
Az Így vagy tökéletes a látszatkapcsolatok és a mihaszna életbölcsesség-könyvipar témáját illetően nem megy túl mélyre, nem fogalmaz meg komoly kritikát, de az első képkockától a stáblistáig sziporkázó humora, váratlan viccei kárpótolnak mindezért. Több

(2021. 10. 06.)
Ennyit neked, Nietzsche
Az Így vagy tökéletes mindent egybevetve remek iskolapéldája annak, hogy a romantikus komédia is lehet igényes szórakoztatás, ha az alkotók jó ízléssel mernek eltérni a már bevált sémáktól. Több

Értékelés: 7.5/10
(2021. 08. 19.)
Hogy mindezek ellenére tisztességes az alkotói szándék, azt az a fordulat bizonyítja, ahogy a két sértődött szerző rájön, még a lenézett bírálónak is nagyobb a méltósága, mint nekik. És innentől kezdve mindent el lehet hinni: a hirtelen fellobbant szerelmet és az ahhoz vezető utat, amelyben fontos szerephez jut a kutyaürülék közös hajigálása. És ig... Több

Az önámítás két oldala
Párban vagy egyedül is érdemes megnézni, az Így vagy tökéletes remek nyári kikapcsolódás: vicces, szerethető, és ami a legfontosabb, hogy hús-vér emberekről szól. Rá fog venni, hogy egy kicsit magadba nézz, de emlékeztet, hogy nem kell mély depresszióba esned a hibáid miatt, és inkább próbáld élvezni az életet. Több