Kamera által homályosan

Kamera által homályosan

A Scanner Darkly
Keanu Reeves

A társadalmat immár minden szinten átjárja a veszélyes kábítószer, a H anyag. A megfékezésére a hatóságok egyre újabb és újabb technológiákat vezetnek be, egyre mélyebben hatolnak be az állampolgárok életébe. Fred, a nyomozó azt a megbízást kapja, hogy figyelje meg Arctort, a veszélyes dílert.… Több

Forgatókönyvíró: Richard Linklater
Premier (HU): 2006.12.05.

2023.12.04 Jocpappa

Egészen érdekes motyó volt. Egy kis időbe telt megszokni a grafikát, de utána rendkívül élveztem. Elkezdek Philip K. Dicket olvasni.

2022.09.02 JRD

Amikor először láttam zavartak a technikai megoldások így elveszett számomra a film lényege. Egy idő után ( a szűnni nem akaró kíváncsiság győzött) és újra megnéztem. Szerencsére. Egy disztópikus sci-fi történet. De hogy miről is szól a történet? N... Több

2022.09.28 Erik Csok

Regényből készült film, érdekes megvalósitással.

Láttam, hogy van egy ilyen filmje Keanunak, és mivel nagy rajongója vagyok, ez sem maradhatott ki. Azt hittem, nem fog tetszeni, de mégis tetszett. A megvalósítás alapból nagyon érdekes, és ehhez a jó sztori is hozzátesz. Valahol láttam, hogy azt írták, hogy Reeves alakítása Oscart ért volna, jobban belegondolva, ha nem alakítják át ilyenre a filmet, még lehet, jelölést is kaphatott volna, ki tudja, még talán díjat is, teljesen megérdemelten. A többi színészre sem lehet panasz, Woody Harelson, Robert Downey Jr. és Winona Ryder is jó a filmben. Nálam benne van a Top 10be a Keanu-filmek listáját illetőleg. Én ajánlom, érdekes és tanulságos témát feszeget.

2020.02.26 elekm90

Kicsit sajnálom, hogy csak egy "hatos" filmet sikerült kihozni egy nagyon jó alapanyagból, mert mindvégig érződött, hogy van mondanivalója (például Bob karakterének van egy rendkívül erős monológja a fogyasztói társadalomról). Ennek ellenére a kivite... Több

2015.02.11 Zsceeeka

Hiperszuper alkotás, egyértelműen többszörnézős. A képi világa egyedülálló, a párbeszédek emlékezetesek, a filozófiája pedig mélyenszántó.

A már leforgatott jeleneteket kockáról kockára festették meg az animátorok és ennek eredménye lett az érdekes "animációs-filmes" hatás.Szerző: JRD

A film rotoszkópos technikával készült, ennek köszönhető az egyedi látványvilág.Szerző: moviewer

Winona Ryder az LSD gyógyászati használatának támogatójaként ismertté vált pszichológus, Timothy Leary keresztlánya.Szerző: dulkap

Robert Downey Jr. a legtöbb sorát ragadós cédulákra írta, és mindenhova kiragasztotta, hogy tudjon belőlük puskázni. Az utómunkálatok során ezeket egyszerűen eltüntették.Szerző: kázsé

Értékelés: 8.5/10
(2018. 10. 25.)
Egy függő világ bódult elméi
Fontos tudni, nem hagyományos animációról van szó ezúttal, hisz először felvették a jeleneteket normál módon a színészekkel, majd utána animálták: ezen eljárás neve rotoscoping. Ez az egyedi, semmi máshoz nem igazán hasonlítható, már-már képregényes hatást elérő stílus pedig tökéletes ehhez az alkotáshoz. Több