Kánikula

Kánikula

Hundstage

Bécs külvárosaiban, valahol az autópálya kijáratainál, a hipermarketek és az új lakótelepek között fullasztó és forró a hétvége. A kánikulai napok közben hat, egymásba futó történet bontakozik ki, felfedve egy csalódásokkal és magányos figurákkal teli világot. Miközben a lusta és melankolikus nappalok alsónadrágban és bikinikben semmittevéssel telnek, addig az alkoholba, éneklésbe és szexbe merülő éjszakákon elszabadulnak a nyers érzelmek és az erőszak dühe. A nyomasztó hőségben nincs megkönnyebbülés, a feszültség egyre nő, az indulatok a forrongó agresszióig fokozódnak. Az élet megmutatja legbensőségesebb és legsebezhetőbb oldalát.

Rendező: Ulrich Seidl
Forgatókönyvíró: Veronika Franz, Ulrich Seidl
Ország: Ausztria
Premier (HU): 2002.05.16.

2018.04.23 Berto49

Egyszer már megfogadtam, hogy az osztrák Ulrich Seidel rendezéseit kerülni fogom, de most mégis valami mazochista kényszer miatt megnéztem az első játékfilmjét, hátha… Nem hiszem, hogy hazájában a hivatalos politika kedvelt filmkészítője lenne, mert ... Több

2016.09.09 cvölf

Kellemetlen, buta, az embernek fölforr az agya tőle. Semmilyen szereplővel nem lehet azonosulni, mindenki csúnya és otromba, valahogy mégis belevéste magát az emlékezetembe, jól emlékszem rá, pedig már jó sok éve láttam.

2016.04.18 Torres9

Beteges betekintés az iosztrák dősődő városszéli emberek életébe, akik nagyon fura emberek. Érdekes szomszédság :P

A film összbevétele 13 031 dollár volt (imdb.com).