Kerülőutak

Kerülőutak

Sideways
Tchiva

Miles (Paul Giamatti), a író és angoltanár halványuló karrierje romjain búsul. Jack (Thomas Haden Church) egy kevéssé ismert színész, aki hamarosan megházasodik, de úgy érzi, egyszer még ki kell rúgnia a hámból. A két középkorú, mérsékelten sikeres és kapuzárási pánikkal küzdő férfi úgy dönt,… Több

Forgatókönyvíró: Alexander Payne, Jim Taylor
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Magyarország
Premier (HU): 2005.02.03. | HBO Max (2021.11.22.) | Disney+ (2022.06.14.)

Saidoweizu  (2009)

2021.04.15 elekm90

A legnagyobb erőssége az életszerű történetben és "élő" karakterekben rejlik. Giamatti és Haden Church jók voltak, bár előbbi folytonos "okoskodása" a borokról számomra kicsit sok volt. Olykor picit lassúnak találtam, de mindig volt egy elmés párbes... Több

2017.06.04 rainman

Bor, mámor, Toszkána... na jó, nem, de nagyon rendben van ez a film! Humor, és dráma, hangulat, és Pinot noir! Szeretjük!

2015.11.18 Regi82

Úgy gondolom ezt a filmet inkább a 30 év feletti korosztály fogja értékelni akiknek már több élettapasztalatuk van. Én nem nevezném vígjátéknak,hiába vannak benne poénok. A színészek viszont jól alakítják a rájuk osztott szerepet.

2015.08.16 Corazon.Donq

Egy tökéletes alkotás, a hideg ráz még mindig. Fergeteges film, oda vagyok érte! Magával ragadó alkotás, ha az ember egyszer látja, nem tud vele betelni.

2015.07.11 Phalanx

Igen kedves dolognak tartom, amikor egy film nem szupersztárokkal akarja magát eladni, hanem egy jó, átgondolt és érdekesen felépített történettel, mint ahogy az a Kerülőutak esetében is történt. Bár ezt a nagy bor-mizériát nem igazán értem, de önmagunk megtalálásának biztos érdekes egy módja.

A film egyik jelenetében a tv adásában George W. Bush látható.Szerző: mrarizona

A filmben látható borászok nagy része a való életben is borász.Szerző: mrarizona

Sandra Oh a film kedvéért tanult meg motorozni. Szerző: SódóGA

A legtöbb ital, amit a borkóstoló jelenetekben használtak, nem alkoholos - a színészek ugyanis annyi bort ittak az elején, hogy rosszul lettek tőle, ezért át kellett térniük az alkoholmentes italokra. Szerző: SódóGA