Arthur király: A kard legendája

Dougie Poynter
Craig McGinlay
Freddie Fox
David Beckham

Arthur egy ravasz, nagyszájú csirkefogó, aki Londonium sikátoraiban vezeti a bandáját, és megpróbál életben maradni a riválisai ellenében. Születése azonban titkot rejt. A férfi egészen addig nem sejt semmit, amíg rá nem talál egy különleges kardra, az Excaliburra. Arthur az Ellenállás tagjai… Több

Rendező: Guy Ritchie
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2017.05.11.

2023.04.28 Balázs399946

Rosszkor volt rossz helyen

Nagyon sajnálom ezt a filmet, mert nagyon lehúzták, pedig nem érdemli meg. Szerintem egy elég jó fantasy, és hihetetlen stílusos. A zene, a színészek, a jelmez, Guy Ritchie egyszerűen nem tud hibázni, egy zseni. Annyira abszurd (jó értelemben), ahogy bele tudta vinni a saját stílusát ebbe a történetbe. Kár, hogy bukott anno a mozikban, még pár filmet megnéztem volna belőle.

Jude Law,és Eric Bana sem hiteles nekem a filmben.A történet lerágott csont,és nem is jól nyúltak hozzá.Kissé lapos,és idegesítő a képi megjelenítés is.

2017.11.10 indingo

Összességében nem volt rossz, de Jude Law alakítása manapság elég üres. Maga a történetben sok újdonság nem volt az eredetihez képest, egynek elment.

2017.12.13 Yosihiro

Szerintem remek feldolgozás lett. A szereplők jók remek látvány és a történet is izgalmas lett. Ebben a formában még nem láttam ezért nagy érdeklődéssel vártam és jót kaptam csak ajánlani tudom!

2017.05.14 indingo

Egész jó volt a film, voltak benne újszerű gondolatok. A kameramozgások, képi beállítások izgalmasak voltak, a történet rendeben volt és remek zenék voltak benne.

A film összbevétele 148 675 066 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 105 174 258 forintot termelt. A hazai mozik összesen 69 672 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A rendező, Guy Ritchie első változata állítólag 3 és fél órás volt.Szerző: koricapito

A film eredeti címe 'Knights of the Roundtable: King Arthur' volt, azaz 'A kerekasztal lovagjai: Arthur király' volt.Szerző: koricapito

A varázslónő szerepére Felicity Jones, Elizabeth Olsen és Alicia Vikander is jelentkeztek.Szerző: koricapito

A film költségvetése 175 millió dollár volt és jelenleg 148 millió bevételnél tart világszerte.Szerző: Bob

Értékelés: 6.5/10
(2017. 06. 01.)
Tudom, hogy valahol, ez alatt a hadarós, egyenetlen, mindent-bele CGI kotyvalék alatt egy érző szívű, karakteres, tökös és belevaló film lakozik, ami a két óra alatt nem akar belőled jobb embert faragni, csupán csak azt akarja, hogy jól érezd magad. Én meg erre azt mondom, Ámen.

Értékelés: 65/100 Több

(2017. 05. 11.)
Összességében az Arthur király – A kard legendája, egy látványos és szórakoztató kalandfilm, de stílus hiányában nem tud elég emlékezeteset nyújtani, így a moziból kifelé jövet gyorsan a feledés homályába vész.

Értékelés: 65% Több

(2017. 05. 11.)
Arthur király - A kard legendája
Az első Sherlock Holmes-mozinál nagyon lehetett érezni, hogy Guy Ritchie bizonyítani akar, ellenben az Arthur király – A kard legendáját a rutin működteti. Nincs benne olyan dramaturgiai geg, amit csak egyszer lőne el a rendezője, nincs egyetlen olyan momentuma sem, ami igazán megdöbbentené nézőjét. Így, valódi ihletettség hiányában az epikus mozié... Több

(2017. 05. 12.)
Látványos fantasy az Arthur király: A kard legendája, amiben sikerült némi új színt vinni, de az izgalom és az eredetiség látja kárát. A színvonal hullámzó, de vannak jól sikerült pillanatok is. Aki kardozós-gengszteres filmre vágyik, annak kötelező. A végén érezhető, hogy igencsak gyúrtak egy esetleges folytatásra, amiből 5-öt(!) is terveznek. 6/1... Több

(2017. 05. 14.)
A film humoros, a látvány pazar és nem fukarkodik az izgalmas pillanatokkal. 7/10 Több