Krumplirózsa

Krumplirózsa

Frankie and Johnny
Jane Morris
Al Pacino

Frankie (Michelle Pfeiffer) pincérnő egy New York-i kávézóban. Egy sor fájdalmas kapcsolat után Frankie-nek legkevésbé egy új férfira van szüksége - amíg a férfi el nem jön érte. Pacino barátságos ex-szélhámos, akit felvesznek szakácsnak. A férfi teljesen belehabarodik Frankie-be. De Frankie szerint ők annyira különböznek, mint a rántotta és a főtt tojás. Mit érthet a férfi azon, hogy "Már akkor egy pár voltunk, amikor még nem is ismertük egymást"?

Rendező: Garry Marshall
Forgatókönyvíró: Terrence McNally
Premier (HU): 1992.02.07.

2021.01.19 Interfectorem Sabnock

Két átlagember, akik teljesen máshogy éreznek és gondolkoznak az életről. Semmi közös nincs bennük, csakhogy beleszeretnek egymásba. Innentől viszont a film beindul és tarol. Al Pacino és Michelle Pfeiffer zseniális színészek, és itt igazán ki is bontakoznak. Érdemes megnézni, hiszen sokat ad.

2016.12.14 Berto49

Nem tudom eldönteni, hogy miért nem tetszett, hiszen Pacino nagyon jó benne, meg Pfeiffer is elfogadható. A történet miatt? Nagyon művinek éreztem, mintha egyértelműen csakis a sikerre „gyúrtak” volna. Dörner meg Douglas hangja, Pacino magyarul csaki... Több

2019.02.04 Doloresz89

Két különleges színész fantasztikus alakítása emeli ki ezt a filmet a középszerűségből. Többször is láttam, nagyon szeretem.

2015.07.03 rbernadett

Szeretem a humorát ennek a filmnek. Tulajdonképpen a főszál szinte teljesen mellékes, Frankie munkatársai viszik a filmet.

2016.02.22 Adepto

Al Pacino és Michelle Pheiffer játsza Frankiet és Johnnyt, akiknek a neve egy híres dal címe is. Erre többször utalnak a filmben. Érdekes, hogy a magyar cím feltűnik egy nagyon aranyos és romantikus jelenetben. A korszak ilyen stílusú filmjei közül v... Több

Abban a jelenetben, ahol Frankie a buszon egy magazint olvas, a címlapon Penny Marshall van, a rendező, Garry Marshall testvére. Szerző: rbernadett

Frankie (Michelle Pfeiffer) beleegyezett, hogy szétnyissa a köntösét Johnnynak (Al Pacino), hogy megnézhesse meztelenül 15 másodpercre. Valójában több mint 40 másodpercig is nyitva volt. Szerző: rbernadett

A színpadon Frankie szerepét Kathy Bates játszotta, ezért szerette volna megnyerni a filmben is a szerepet, azonban alulmaradt Michelle Pfeifferrel szemben.Szerző: rbernadett

(2016. 08. 08.)
Garry Marshall ezen alkotásának soha nem lett olyan kultusza, mint a Micsoda nőnek, pedig kiemelkedő darab a műfajában, minőségi romantikus mozi, egyedi bájjal és különleges hangulattal. Több