Kutyák és macskák

Kutyák és macskák

Cats & Dogs
Niki18

A dorombolás kora lejárt. Az orrunk előtt titkos háború zajlik. A felek foggal-körömmel küzdenek: ezt a háborút kutyák és macskák vívják és épp a macskák állnak jobban. Új vezérük, a kérlelhetetlen sziámi cica velőscsontot nem kímélve tör végső célja, a Föld teljes elmacskásítása felé. A kutyák ügynökei az utolsó pillanatban kiszagolják a bajt és az ebkommandó mindent elkövet, hogy megállítsa a diktátort. A négylábúak háborújába Brody professzor (Jeff Goldblum) is belekeveredik, aki épp olyan anyagon kísérletezik, amely mindkét fél számára veszettül fontos.

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália
Premier (HU): 2001.10.25.

2020.03.30 Norbert93

Már eleve az a fantáziátlan fekete-fehér ábrázolás is bukta, hogy a kutyák a jók, a macskák pedig a gonoszak. Mindezek mellé még lehetett volna egy bohókás gyerekfilm belőle, de az ostoba cselekmény, a borzalmas CGI és a bugyuta párbeszédek hatványozottan rontanak az egyébként sem érdekfeszítő filmélményen.

2017.03.05 ArpiHajdu és Réci

Rég megdöntött sztereotípiára épül

A film abból az ősi elvből indul ki, hogy a kutyák és a macskák ellenségek. Ezt az elavult hitet azonban már sokszor megcáfolta az élet. A problémám az a filmmel, hogy egyértelműen leteszi a voksát ebben a cicás vagy kutyás vagyok kérdésben és csak f... Teljes kritika

2017.07.29 Orosz István

Nem rossz film, gyerek fejjel nagyon szerettem mai fejjel pedig már nem annyira élvezhető. De szerintem az alapigazság az, hogy a macskák valamennyivel tényleg sunyibbak, és alattomosak mint a kutyák. :D

2017.02.05 hszpp

Tökéletesen eltalált állatos filmecske. Kutya-macska ellentét,s jo poénok. Az orosz macskák a kedvenceim benne:) igazan szórakoztató!

2019.07.28 Ms. Akárki

Kedves kis tanulságos és fantáziadús gyerekfilm egy ősi háború miatt kutyák és macskák ellen. Érdekes kis relatíve kémfilm állatos filmként feldolgozva. Az animáció sajnos nagyon gyenge, de ez még belefér a film kora miatt.

Világszerte 200 millió dollárt keresett a film a mozikban, így 2010-ben jöhetett is a folytatás: Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore.Szerző: dulkap

A filmet Kanadában forgatták kb. $60,000,000-ból.Szerző: dulkap

Lou-t alakító beagle, Prada korábban szerepelt a Star Trek: Enterprise-ban (2001) is.Szerző: dulkap

Az éjszakai jeleneteket nappal kellett forgatni, mert a kutyák éjszaka elmentek aludni. Szerző: rbernadett