Rég nem szerelem

Rég nem szerelem

L'économie du couple
Cédric Kahn

15 év házasság után egy pár két gyerekkel hamarosan elválik. Amíg a férj talál egy új lakhelyet magának, meg kell tanulniuk együtt- és mégis külön élni, és ki kell találniuk, hogyan osszák meg a… Több

Forgatókönyvíró: Thomas van Zuylen
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2017.04.06.

2020.01.20 imreacs82

A film címe keltette fel az érdeklődésemet. Életszerű, hiteles és mondanivalóban gazdag film, ami eltér a Hollywoodi siker filmektől. Pont azért tetszett annyira.

2017.06.01 jencike1985

Az egész film alatt lehet gondolkozni hogy vajon mi az oka a pár elválásának. Nagyon olyan témát feszeget ami majdnem mindegyik házasságban jelen van. Nagyon jó a film nem bántam meg hogy megnéztem.

2017.08.21 penzesisti

Hétköznapi maga a téma, sokakat érinthet, talán pont ezért érdekes és figyelemfelkeltő. Elgondolkodtató, tanulságos és populáris. Könnyed, mégis komoly téma.

2017.09.24 veresszsoltika

Klassz kis francia dráma, érdekfeszítő történettel, jópofa karakterekkel, párbeszédekkel. Nincsenek üresjáratai, még ha néha úgy is érzi a néző, hogy nem halad a cselekmény.

2016.07.25 Sniper

nagyon jó film, ami aktuális és erős témát dolgoz föl

A film összbevétele 13 693 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 610 000 forintot termelt. A hazai mozik összesen 508 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Bérénice Bejo elmondása szerint Cédric Kahn és a rendező, Joachim Lafosse között többször is élénk, de kreatív vita bontakozott ki a forgatás során. Szerző: hp

Joachim Lafosse rendező ugyanazt a Stab One kamerarendszert alkalmazta a forgatás során, melyet Alejandro González Iñárritu is használt A visszatérő és a Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje) című filmjeiben. Szerző: hp

Joachim Lafosse rendező és Olivier Radot látványtervező A fehér lovagok című film kapcsán is együtt dolgozott. Szerző: hp

A főszereplő házaspár gyerekeinek (Jade és Margaux) szerepére Joachim Lafosse rendező közel ötven gyereket hallgatott meg. Szerző: hp

(2017. 04. 08.)
Mindenki szegényebb valakinél
Kedvenc belga rendezőnk Hajdu Szabolcs nyomdokába lépett. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. Több

Értékelés: 8.5/10
(2017. 04. 10.)
A válásban az a legrosszabb, hogy nem csak beismerni kell, ennyi volt, hanem le is kéne állni a játszmázással, különben sosem enyhül a fájdalom – Joachim Lafosse (Sárdobálók, Magánórák, Gyermekeink) modoroskodás nélküli, kíméletlenül pontos filmje szerint az újrakezdés csak akkor lehetséges, ha a szerelem elmúlása után a haraggal és a bánattal is s... Több

(2017. 01. 01.)
L'économie du couple
A pozitívumok közé lehetne sorolni a színészi teljesítményeket, hiszen mind Bérénice Bejo, mind pedig Cédric Kahn, de még az ikerpár gyerekszereplői is teljesen magabiztosan hozták, amit kellett, és ezek nélkül az alakítások nélkül biztosan nem lett volna olyan hiteles az összkép, mint amilyen lett. Több