Szemek arc nélkül

Szemek arc nélkül

Les yeux sans visage

A zseniális Dr. Génessier azzal kísérletezik, hogy a beültetett szerv ne lökődjék ki. Olyan fiatal lányokat keres, akiknek arcával pótolhatná a lánya, Christiane eltorzult arcát, aki miatta szenvedett autó balesetet.

(Archívum)

Pierre Brasseur
Alexandre Rignault
Claude Brasseur

2016.07.15 Cercei

Nekem még most is feljön a gyomrom kicsit, ha eszembe jut ez a dolog. Nem is annyira félelmetes, mint inkább nyugtalanító film.

2015.03.10 tamas84

A hangulata a zenéje, a kamera kiváló. de Semmiképpen nem nevezném horrornak. Egyszerűen nem az. Túl lassú, túl előrelátható.

A film összbevétele 52 709 dollár volt (imdb.com).

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87

Ezt a fikmet a britek Dr. Rasanoff háza, az amerikaiak Dr. Faustus kínzókamrája címen mutatták be. Szerző: rbernadett

Ezt a filmet Szemek arc nélkül címmel mutatták be Magyarországon.Szerző: rbernadett

(2018. 11. 12.)
A műfaj egyik majdnem elfeledett klasszikusa ez, amit nem csak horror rajongóknak, hanem mindenkinek bátran ajánlok, aki érdeklődést mutat a filmművészet különleges darabjai iránt. Több