Liliom ösvény

Rebeka egyedül éli éli életét, azonban amikor alkalma van fiúval, Danival tölteni néhány napot, közös erővel fedezik fel a hétköznapok rejtett titkait. Erejükre szükség is lesz, ha szembe akarnak szállni, és le akarnak számolni a nő gyermekkori démonaival.… Több

Forgatókönyvíró: Fliegauf Benedek
Ország: Németország, Franciaország, Magyarország
Premier (HU): 2016.05.19.

2016.07.23 tamas84

Befele forduló, merengős szerzői film lett a Liliom ösvény, ami egyszerre előnye és hátránya is. Ezzel nehéz közönséget fogni, de aki vevő rá, az pozitív élménnyel fog távozni róla.

2016.06.26 csenge

Fliegauf megint egy egész érdekes koncepciójú filmet rakott össze, sokrétű vizuális tartalommal, de az átütő erő számomra most nem érkezett meg.

2016.06.28 sadis

Szerintem nagyon erős filmről van szó, olyan érzelmeket közvetít a vásznon, amit ritkán látunk magyar filmtől. Profi, bár kissé távolságtartó a nézővel szemben, de személy szerint nem is vártam mást, szóval ez nekem nem negatívum.

A film 6 900 forintos bevételt termelt Magyarországon.

(2016. 05. 20.)
Fura csodabogár az új Fliegauf-film
Nem adja könnyen magát a Liliom ösvény: rosszat nem lehet rá mondani, de nagyon jót sem. Tanácstalan kritika. Több

(2016. 06. 01.)
A formai elemek a mondanivalót teljes mértékben támogatva tűnnek elő, elmosodó, kézikamerás felvételek, absztrakt világot idéző hangkulissza, visszatérő szimbólumok által válnak a világ egyébként ismeretlen, elhanyagolt részei ismerőssé, otthonossá. Több

(2016. 06. 02.)
A film alapbaja a túlzásba vitt információ-visszatartás. Nem új vonás: a Dealerben (2004) nemcsak ez, de még a vizuális infók megvonása is nyomasztott. Itt ez a módszer négyzetre van emelve, hogy úgy mondjam. Több

Értékelés: 6.5/10
(2016. 05. 22.)
Fliegauf Bence nem fél próbára tenni a nézőit. A Liliom ösvény ilyen szempontból visszatérés a rendező korábbi vadabb, kísérletezőbb kedvű világához, amit a Rengetegben és a Dealerben ismerhettünk meg. 65/100 Több

(2016. 05. 22.)
A Liliom ösvényben pedig összességében megvan mindkettő: egy érzelemgazdag, a fájdalmas élethelyezetekről sajátos elképzelések mentén mesélő darab, valamint a filmnyelvet már-már dadaista módon alkotóelemeire bontó elborult művészfilmes kézjegye. 5/10 Több