Lúdas Matyi

Fazekas Mihály ismert elbeszálő költeményének első szines filmváltozata. Egy szegény parasztgyerek libáját elveszi a gazdag uraság, ezután Ludas Matyi megfogadja hogy háromszor veri ezt az igazságtalanságot vissza. Elöször mint ács, majd mint orvos, végül egy vásári eseményen adja vissza a beígért verést.

Forgatókönyvíró: Szinetár György
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1950.02.27.

2019.05.21 indingo

Remek mesefilm. Megkapó látványvilággal, tartalmas cselekménnyel és tanulsággal.

2019.05.21 Berto49

Háromszor veri vissza

Csalódás volt ez a első 1945 után készült teljes egészében színes magyar film, amit újra kellett színezni. (Az első színes filmet Radványi Géza rendezte, az volt a "Beszélő köntös" még 1941-ből. A megtalált egyetlen kópia fekete-fehérré fakult.) A címmel az a helyzet, hogy a mai helyesírás szerint rövid u-val kell írni, de Fazekas hosszúval írta. Túlságosan didaktikus, a szocreál lólába erősen kilógott.. Egyetlen feltétlen pozitívuma Soós Imre szereplése, ő, aki engem erősen Gérard Philipe-re emlékeztet, a hátán viszi az egész filmet. A halála a magyar színművészet legnagyobb veszteségei közé tartozik. Szabó Ferenc zenéje túlságosan hangoskodva, sokat szólt.

2016.05.25 Edeske

Igazi klasszikus, időtálló meseszerű film. Érdemes legalább egyszer megnézni. Tanulságos mese, aminek van mondanivalója. Elgondolkoztató mese. Ma is ilyen filmekre lenne szükség.

Soós Imre játszotta a címszerepet, Solthy György Döbrögit.Szerző: seamandarin