Malcolm és Marie

Malcolm és Marie

Malcolm & Marie

Malcolm elismert filmrendezőként dolgozik. Gyönyörű barátnőjével, Marie-vel él együtt, és miután hazérnek a férfi legújabb filmjének bemutatójáról, nehéz és hosszú éjszakának néznek elébe. Mialatt ugyanis az első kritikák megjelenésére várnak, néhány dolog kiderül a kapcsolatukról, és ez… Több

Rendező: Sam Levinson
Forgatókönyvíró: Sam Levinson
Zene: Labrinth
Premier: 2021.02.05. | Netflix (2021.02.05.)

KULCSSZAVAK

2021.02.11 Melinda

Különleges hangulatú

Labrinth zenei aláfestése csodálatos hozzá, és a két főszereplő is eszméletlenül jót alakít. Egészen különleges a hangulata a fekete-fehér kivitelezéstől, de minden pozitívuma ellenére is nehéz volt nézni. Nekem sok volt a tömény dráma másfél órában, viszont ettől függetlenül érdemes szerintem adni neki egy esélyt. Fantasztikus belátást nyújt egy toxikus párkapcsolat minden fentjéről és lentjéről egyaránt. Kell hozzá egy komorabb hangulat, hogy igazán bele tudjon a néző süppedni, jutalmul viszont John David Washingtontól (Malcolm) hall egy olyan brutális monológot – tömören és gyönyörűen kifejezve – a világ elb*szottságáról, hogy még nekem is elfogyott a levegőm, mire a végére ért.

2021.02.05 LeRoly

A két főszereplő csodás alakítást nyújt, de a forgatókönyvvel és a történettel már voltak bajaim. Realistának túlságosan szerkesztettnek tűnik, ám azt meg nem lehet a szemére vetni, hogy okosan nyúltak volna hozzá az alapanyaghoz.

2021.02.06 Zoltán

Nagy rajongója vagyok Zendayának és Washingtonnak is, de nem tudom megmondani, miért: talán mert nagyon szimpatkus ember mind a kettő. Nagyon tetszett, hogy ebben a filmben mind a ketten megpróbálták totál lerombolni ezt, hiszen ez is volt a feladatuk. Pőrén és egyszerűen ábrázolni az emberi jellemet.

2021.02.07 LaceeeK

Száraz, minimális, szűkös és nagyon hétköznapi film, avagy mondjuk nyugodtan azt, hogy az elmúlt idők egyik legszebb, párkapcsolatokról szóló filmje. Ha nem tetszik, azért nem tetszik, mert magadra ismersz.

(2021. 02. 19.)
Karantén van. Csend van. Kívül. Belül őrület. Nem érhetünk egymáshoz és nem hagyhatjuk el az otthonainkat. A halállal néz szembe, aki most élni mer, de ahogyan a Donnál ragadt hadifoglyok színházat csináltak, jelmezként szögesdrótot és az egyetlen szövetkabátjukat használva, a művészet ezúttal is utat talál magának a szenvedésben. Ahogyan a legújab... Több

Értékelés: 6.5/10
(2021. 03. 04.)
Egy elmaradt bocsánatkérés pokoli éjszakája
A Malcolm & Marie nem fog bevonulni az örök klasszikusok közé, de éppen azon érdekfeszítően megosztó darabok a táborát gyarapítja, amelyekről ha nem is kiválóságuk okán, de órákon át lehetne beszélgetni. Több

(2022. 01. 24.)
Mártír és Médeia – kritika a Malcolm & Marie című filmről
Sam Levinson új filmje szenvedélyes, őszinte és kíméletlen lelki utazásra hív. A Tenet és az Eufória sztárjaival készült párkapcsolati dráma a Netflixre forgott, a fantasztikus képi világért pedig magyar operatőrre, Rév Marcellre lehetünk büszkék. Több

(2021. 03. 07.)
Még a filmrendező is tud szeretni
Nagy merészség zárt szituációs drámát, vagyis egyetlen helyszínen játszódó, néhány szereplős filmet készíteni. Különösen veszélyes vállalkozás a két főhőssel dolgozó Malcolm és Marie, azonban John David Washington és Zendaya megbirkóztak a nehéz feladattal. Több

(2022. 05. 17.)
Festői szépségű lélek-hullámvasút
Sam Levinson kétszereplős, fekete-fehérben forgatott, minimalista kamaradrámája szerelemről, és ami mögötte van. Érzelmi hullámvasút, ahol vitáról vitára fejti fel a két szereplő a kapcsolatuk minden egyes rétegét, miközben egyfolytában hullanak a csontvázak a szekrényből, és nehéz eldönteni, hogy az egymáshoz láncoló vagy az egymástól eltaszító el... Több