Manifesztum

Manifesztum

Manifesto

Tizenhárom múzeumi installáció felvételéből állította össze Julian Rosefeldt Manifesto című filmjét, amelyek többek között futurista, szupermatista, dadaista avant garde irányzatok, illetve különböző művészeti iskolák kiáltványait tolmácsolja Cate Blanchett legsokoldalúbb alakításaival.… Több

Forgatókönyvíró: Julian Rosefeldt
Ország: Németország
Premier (HU): 2018.02.01.

2018.02.02 alexxx

Cate Blanchett nem semmi, azt meg kell hagyni. Tényleg ezer arca van, de azért a sminkesek is rendesen megdolgoztak a pénzükért. A film inkább érdekes, min magával ragadó, de Blanchett miatt megadom rá a 4 csillagot.

2017.12.10 Deku

Igazi meglepetés volt, hogy ilyen kis pofás történet kerekedett ki a végére. Ez a film egy igazi ritkaság, amiben pozitívan kellett csalódjak mivel, hogy nem vártam tőle nagy dolgot, sőt majdhogynem semmi pozitívat.

2018.02.01 Nemecsek

Ez egy jutalomjáték Blanchettnek, de filmként számomra kicsit nehezen állta meg a helyét. Hogy ő lubickolt benne, az biztos, de engem valahogy nem fogott meg a film hogy is mondjam, furcsasága. Azt hiszem, ez nem az én ízlésem.

A film összbevétele 143 656 dollár volt (imdb.com).

A film alapjául Filippo Tommaso Marinetti Futurista kiáltványa szolgált.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Cate Blanchett összesen 13 karaktert kelt életre a filmben, ezzel szemléltetve hogyan változott a művészet társadalmi szerepe az elmúlt száz évben.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2018. 02. 01.)
Blanchett színészi arzenáljának mámorában láthatóan élvezettel fürdőzik meg mind a hálás és kevésbé hálás szerepekben. 6/10 Több

(2018. 02. 01.)
A provokatív és szellemes alkotás ellentmondásra buzdít. Tiszta kommunikációjának köszönhetően, a rengeteg információ, valamint különböző hangulat között nem vész el a film ereje és dinamikája sem. Végig lekötötte a figyelmemet! 80/100 Több

Értékelés: 5.5/10
(2018. 02. 08.)
Az ugye nem kérdés, hogy Cate Blanchett bárminek öltözik, bármilyen szöveget mond, bármit csinál: imádjuk. No de csak miatta lesz-e érvényes mozifilm egy ötletes videóinstalláció 90 perces változatából? 55/100 Több