Csoda a 34. utcában

Csoda a 34. utcában

Miracle on 34th Street

Csoda a 34. utcában című családi filmben a hat éves Susan már régen tudja, hogy a télapó nem létezik. Édesanyja világosította fel erről, ezért nem is hiszi, hogy leghőbb vágya valaha is beteljesül. Mindaddig ebben a hitben él, míg egy nap találkozik Kriss Kringle-vel (Richard Attenborough), egy… Több

Rendező: George Seaton
Forgatókönyvíró: George Seaton, Valentine Davies
Premier: 1947.05.02.

2019.01.10 Berto49

Valóban létezik a Mikulás?

Egy kis fáziskéséssel került megnézésre ez a tipikus karácsonyi film. Tetszett, bár e zsáner tekintetében nálam továbbra is az egy évvel ezelőtt készített Frank Capra-film, az „Az élet csodaszép” maradt. Létezik-e valójában Mikulás (alias Télapó), vagy csak a gyerekek kedvéért találták ki? Ezen kívül a film legfontosabb üzenete, hogy ellene szóljon az év legtöbb bevételt hozó kampányának felturbózására, az ünnep igazi célját a szeretet állítsa a középpontba. Igazi meglepetés volt a fiatalon, tragikus körülmények között elhunyt Natalie Wood Susan nevű kislányként való szereplése. 1947-ben még elképzelhető volt, hogy hitt a Mikulásban, de manapság a 13 éves lányokat már egészen más foglalkoztatja. A filmnek létezik egy színezett változata is, én sokak véleménye ellenében kedvelem ezeket. Van egy remake is, azt 1994-ben forgatták, szokás szerint gyengébb mint az eredeti. A sok kereskedelmi csatorna jobban tenné, ha a „Reszketessek betörők” és a „Grincs” ezredik ismétlése helyett a fentiekben említett filmeket vetítené. Azt hiszem a mellőzésnek az az oka, hogy az ilyen „archív” filmeket a nézők egy legyintéssel elintézik, pedig sok esetben nívósabbak.

2015.11.04 Ballerz93

Bitang módon jó filmet hozhattak össze. Elsőre nem volt kedvem belenézni a cím alapján nem tartogatott az én ízlésemnek sokat. Szerencsére tévedtem. Oda voltam érte.

2016.12.13 TribeBubu

Azt hiszem, ez minden idők egyik legjobb karácsonyi filmje. Teljesen eredeti történet, a maga habókos módján még valóságosnak is mondhatjuk, vicces és megható. Az egész sztori lényegében a jóságért és a hitért való küzdelemről szól. Minden megvan benne, ami a karácsonyi hangulathoz kell. Kivéve talán a havat :)

Natalie Wood életrajzírója szerint a kislány valóban azt hitte, hogy Edmund Gwenn a télapó végig a forgatáson. Csak akkor jött rá a csalafintaságra, amikor a zárópartin látta Gwennt átöltözve. Szerző: rbernadett