Esküvő monszun idején

Esküvő monszun idején

Monsoon Wedding

Az esküvő monszun idején című filmben Aditit családja hozzá kényszeríti a számára kiválasztott vőlegényhez, így a lánynak búcsút kell mondania házas TV-producerként dolgozó szeretőjétől. A négy napig tartó előkészületekben sok minden felszínre kerül a fiatalokban… Több

Rendező: Mira Nair
Forgatókönyvíró: Sabrina Dhawan
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság, Franciaország, Olaszország, India
Premier (HU): 2003.08.21.

2024.01.20 Ahoj poplacsek

2/10. Egy próbát azért megért. Na jó, nem annyira.

Szeretek utazgatni – mostanában az ázsiai interkontinentális repülőjáratokon már külön kategóriát képeznek a bollywoodi filmek a választható tartalmak között, és én előszeretettel szoktam ezekkel arcon csapatni magamat. Egy hete jöttem haza a legutóbbi ilyen távolabbi utazásomból, az oda-vissza repülőúton pedig természetesen ezúttal is több bollywoodi filmet néztem meg. Mindegyik jobb volt ennél, az a nagy büdös helyzet. Pedig én a repülőn direkt a gagyira próbálok rámenni, legyen min röhögni. Azért sejtem, hogy huszonhárom évvel ezelőtt miért kaphatott ez a film kitüntetett figyelmet: nem az a tipikus bollywoodi produkció, hiányoznak a műfajban kötelező vizuális elemek, túlzások és táncok, ehelyett egy európai-amerikai sztenderdek felé nyitott rendezést kapunk, számos, indiai mértékkel igencsak szabadelvű szereplővel. Az arcok némelyike is inkább nyugati jellegű, a menyasszony is jobban emlékeztet egy Diana hercegnőbe oltott Mágenheim Julcsira, mint egy tipikus indiai csajra. Kétségtelenül érdekes volt ezt a nyugati nyitást megfigyelni, volt egy különös hangulata az egésznek, ez sokat segített abban, hogy egészen a harmadáig meg tudtam nézni, mielőtt leállítottam.

2016.09.10 e-batta

Nagy-nagy kedvenc ez a film, mint Mira Nair szinte valamennyi alkotása. Ez a nő tud valamit. Az indiai lélekről, a hindi életérzésről, és ráadásul ezt európai szemnek közérthetően mutatja be. Naseeruddin Shah, mint mindig; csodás alakítást nyújt a ké... Több

Mira Nair volt a 2. indiai szàrmazàsú rendező, aki Arany Oroszlàn-díjat vehetett àt.Szerző: Bogi87

A film premierje a 2001-es Cannes-i Filmfesztivàlon volt. Szerző: Bogi87

A filmből szàrmazó bevételek meghaladtàk a 20 millió dollàrt, ezzel az egyik legsikeresebb indiai film lett. Szerző: Bogi87

Az Esküvő monszun idején Arany Oroszlàn-díjat nyert a velencei biennálén. A díjat Mira Nair vette àt, ő volt a filmtörténet első nője, aki àtvehette ezt az elismerést. Szerző: Bogi87

Anyák gyöngye
2013