Mulan

Mulan

Hua Mulan

Az északi Wei-korszakban volt egy Mulan nevű kislány, aki egyedül élt az apjával. Hua Hu hatására Mulan titokban harcművészetet és katonai stratégiát tanult. Felnőve a fiatal lányból edzett, jól képzett harcos lett. Mulan tizennyolc éves, amikor a Rouran vezette nomádok megtámadják a Wei-házat. Csak akkor képesek ellenállni, ha minden családból elviszik a férfiakat katonának. Mulan képtelen elviselni a gondolatot, hogy az apja háborúba menjen, ezért leitatja az öreget, és helyette ő csatlakozik a sereghez. Vitézségére hamar felfigyel Wen Tai, a zászlóalj helyettes parancsnoka. Egyik nap Mulan éppen fürdik, amikor felbukkan Wen Tai.

Rendező: Jingle Ma, Wei Dong
Forgatókönyvíró: Jingle Ma, Ting Zhang
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kína
Premier (HU): 2011.02.03.

2017.10.15 Lamboh

Nagyon kevés dologban hasonlított az animációs filmre, ami még annyira nem is gond, mivel nem abból adaptálták, hanem az eredeti monda/történet alapján. Az viszont zavart, hogy folyamatosan úgy éreztem, mintha egyes dolgokra nem jutna elég idő, míg m... Több

2015.05.13 rbernadett

Nekem hiányzott egy kis kerettörténet. Olyan érzésem volt, hogy in medias res belevágtunk a történetbe és még a végén sem jöttünk ki belőle. Gyakorlatilag az egész film egy óriási csatajelenet.

2016.10.13 Fahéjgolyó

Nagyon tetszett, hogy a legendára alapozva mutatták be történetet, pont annyi romantikával amennyi még nem lesz túlzott, és hangsúlyt fektettek a csatajelenetekre, és magára a háborúra. Remekül össze lett rakva, végig leköti az embert.