Münó, a holdbéli manó

Münó, a holdbéli manó

Mune, le gardien de la lune

Münó, a csupaszív teremtmény gyönyörű bolygóján csodás lények élnek. A legenda szerint a Hold az álmok világából került az égboltra, míg a Napot egy láncon húzták le a magasból. A varázslatos bolygón bármi megtörténhet, az sem meglepő, ha a legkisebb teremtményből lesz a legnagyobb hős.

(hp)

Forgatókönyvíró: Benoît Philippon, Jérôme Fansten
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2015.07.30.

2019.07.29 Ms. Akárki

Remek animációs mese. Kiváló fantáziavilág és remekül megmozgatja a kisebb gyerekek agytekervényeit. Kicsit modernizált tündérmese az alaptörténet. A képi világa lebilincselően szép.

2017.08.17 mamiéstöti2

Elég gyenge mese, csalódnom kellett benne, pedig igazán vártam már. Egyáltalán nem tetszett a képi megjelenítése sem, története is több ponton sántít.

2017.04.15 indingo

A mese elején olyan szokatlanok voltak a figurák, de ahogy teltek a percek megszoktam, sőt a végére még tetszettek is. Nem egy Walt Disney mese, de azért érdemes megnézni.

2018.08.03 dailyfilmsan

Kicsit elvont egy mese de édes. Nem a megszokott világot tárja a gyerekek elé. Nagy fantázia kellett ehhez a világképhez. Maga a történet a kötelességről és az elfogadásról szól. Nem lett a kedvencem de nem is tört ki a frász tőle.

2017.12.13 Greeta

Nagyon izgalmas eredeti nyelven a mese, aki teheti úgy nézze meg. Látványban sem mindennapi és történetben is egy különleges mesefilm. Aki szereti a rendhagyó mozit az mindenképp nézze meg.

A film összbevétele 8 574 386 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 22 841 154 forintot termelt.

(2015. 08. 04.)
Naphoz holddal
A Münó, a holdbéli manó igazi megkoronázása a francia animáció évtizedes hagyományainak. Eredeti, látványos és izgalmas – egyszerre jelent kitűnő szórakozást kicsiknek és nagyoknak. Több

(2016. 04. 06.)
Egy lenyűgöző, de szigorúan egyszerhasználatos élmény, és remélem, hogy előbb-utóbb készül hozzá egy folytatás, amely képes lesz kinőni a hibákat. 7/10 Több